Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tropp: Remíza bola spravodlivá

Popradčania remizovali. Ružinú nezdolali, chcú uspieť v Martine. (Autor: Marián Dic)
Sportnet|Publikované 26. sep 2013 o 22:00

Po zakolísaní v Dolnom Kubíne privítali popradskí futbalisti ďalšieho ambiciózneho súpera z Ružinej.

Po zakolísaní v Dolnom Kubíne privítali minulý víkend popradskí futbalisti na domácej pôde ďalšieho ambiciózneho súpera z Ružinej účinkujúceho vo vlaňajšej sezóne ešte v II. lige.

POPRAD. Stretnutie mužstiev zo špice tabuľky III. ligy sľubovalo príťažlivý boj o každý meter ihriska, čo sa napokon aj potvrdilo.

Nevyspytateľní hostia nemali pod Tatrami čo stratiť a vzhľadom na hernú silu svojho protivníka mal pre nich čo i len jeden bod veľký význam.

Dosiahnuť tento cieľ sa im napokon podarilo po remíze 2:2, keď podstatný základ k jeho zisku otvorili po raketovom vstupe do duelu vedúcim gólom.

Hostia boli efektívnejší

Hostitelia nastúpili do zápasu v podstatne oklieštenej zostave, čo sa možno i podpísalo na konečnom rezultáte a ďalšej strate dôležitých bodov.

Opora záložnej formácie domáceho tímu Mário Tropp považoval zmierlivú deľbu bodov za spravodlivú.

„Tak ako nám ukázal celkový priebeh stretnutia, môžem smelo povedať, že z víťazstva sa mohli potešiť obe mužstvá. Aj keď sme sa gólovo dokázali opäť presadiť a k dosiahnutiu cenného skalpu sme boli bližšie ako súper, napokon sme sa museli uspokojiť len s remízou. Ďalšia strata nás môže mrzieť o to viac, že sme nevyužili viacero sľubných šancí. Súper si po zmene strán nielenže vytvoril väčší herný tlak, ale v zakončení bol naplno efektívny, keď z takmer štyroch nádejných šancí sa mu podarilo jednu zrealizovať v podobe vyrovnania. My sme pritom kvôli niektorým zraneným hráčom, ktorí hrávajú väčšinou dopredu a ich neúčasť v ofenzívnej činnosti bola nesmierne citeľná, tým pádom mali cestu k víťazstvu o to ťažšiu. Keďže sme navyše narazili na kvalitného súpera, môžem usúdiť, že konečný výsledok je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.“

Zajtra v Martine

Zajtra stojí popradské mužstvo pred ďalšou neľahkou skúškou, kedy sa predstaví na pôde Martina.

Družstvu z Turca, na ktoré v jarnej domácej odvete minulej sezóny nestačil, má čo vracať a Popradčania by sa dozaista veľmi potešili z dosiahnutého reparátu.

Splniť túto úlohu ale nebude vôbec jednoduché, o čom je plne presvedčený aj popradský záložník. Napriek tomu neľahkému problému ale dúfa, že so spoluhráčmi neodíde domov naprázdno.

„V prvom rade musím zdôrazniť, že my svoju hernú kvalitu vždy máme a o body sa vždy deliť nechceme. Práve naopak do každého stretnutia ideme s hlavným predsavzatím vyhrať a inak to nebude ani v Martine. Ak sa však chceme radovať z úspechu, musíme už od prvých minút súboja klásť hlavný dôraz predovšetkým na pozornú obranu, pretože ako sa v poslednej dobe ukázalo, dostávame pomerne dosť gólov, čo u nás v predošlom čase nebolo zvykom. Samozrejme, treba si aj uvedomiť, že ak v stretnutí neinkasujeme čo i len gól, nemôžeme prehrať. Čo sa týka našej efektivity vo finálnej fáze, my do týchto chvíľ až na úvodné stretnutie s košickou rezervou aj v momentálne oklieštenej zostave góly v každom súboji stále strieľame, čo je pre nás veľmi pozitívne a všetkých hráčov to zaiste o to viac teší. Treba podotknúť, že dlhodobo veľkým bonusom pre naše mužstvo je jeho morálna sila, ktorá sa dokáže dokonale prejaviť v neľahkých a rozhodujúcich chvíľach. Taktiež som si istý, že ak sa nám v druhej polovici jesene postupne uzdravia dôležití hráči základnej zostavy, naša forma bude od zápasu k zápasu iba narastať a podarí sa nám nazbierať čo najviac dôležitých bodov a v tabuľke budeme stúpať stále vyššie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.