Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tropický triatlon vyhral Čech Čelůstka. Košičania brali striebro a bronz

Jan Čelůstka. Víťaz košického triatlonu. (Autor: Ness City Triathlon Košice)
Patrik Fotta|Publikované 26. jún 2016 o 22:00

V tropických horúčavách súťažili účastníci prvého košického mestského triatlonu s názvom Ness City Triathlon Košice 2016.

Z víťazstva sa tešil český reprezentant Jan Čelůstka, ktorý do cieľa dobehol v čase 55 minút a 16 sekúnd. Pod jednu hodinu zvládol náročnú triatlonovú trať aj košický rodák Vladimír Sopko.

KOŠICE. V extrémnom teple bolo jednoznačne najlepšia disciplína sobotňajšieho košického triatlonu plávanie.

Všetci účastníci sa na začiatku ochladili v bazéne na Letnom kúpalisku mestskej plavárne, kde museli zaplávať 750 m, následne ich čakali 20 km dlhý úsek na bicykli a v poslednej fáze 5 km beh.

Po prvej disciplíne mali účastníci pauzu, čo prvýkrát zažil aj víťaz košického triatlonu.

„Bola to pre mňa premiéra, ešte som takto nesúťažil, aby bolo oddelené plávanie od ostatných disciplín. Rozhodne si nemyslím, že by to bolo na škodu, bolo to o to viac zaujímavé a myslím si, že pre väčšinu ľudí to bolo takto prijateľnejšie,“ povedal Jan Čelůstka.

Sopko si vychutnal beh do posledného metra

Český triatlonista si vytvoril rozhodujúci náskok na bicykli a následne si už len vychutnal beh centrom Košíc.

„Vychutnal som si to do posledného metra. Málokedy sa podarí, aby bolo takéto počasie v Česku alebo na Slovensku. Bol som rád, že si môžem bežať svoje tempo. Čo sa týka trate, tak tá sa mi veľmi páčila. Možno by som poradil predĺžiť cyklistickú trať o pár kilometrov, aby sa tam ľudia až tak netlačili a bude to jednoznačne špičkový závod,“ skonštatoval víťaz košického triatlonu.

Pozitívne dojmy po zvládnutí takpovediac domáceho triatlonu neskrýval Vladimír Sopko, ktorý za víťazom zaostal iba o štyri minúty a šesť sekúnd.

„Pocity sú veľmi dobré, keďže som skončil druhý za niekým, kto je v podstate profesionál. Organizácia bola perfektná a myslím si, že latka bola nastavená veľmi vysoko. Skvelé bolo to, že sme si mohli zabehať v centre mesta. Malo to svoje čaro, takto súťažne si zabehnúť po Hlavnej ulici. Fanúšikovia boli taktiež super, podobnú atmosféru som asi ešte nikde inde nezažil a to pretekám už niekoľko rokov,“ povedal Sopko.

Gajdošová pretekala s radosťou

Bronzovú priečku si odniesla Košičanka Romana Gajdošová, ktorá do cieľa dobehla s obrovským úsmevom.

„Som strašne šťastná, že sa mi podaril takýto úspech, navyše doma. Pretekala som s väčšou radosťou práve preto, že ma uvidia rodičia, teta s ujom ale aj bratranci a sesternice, ktorí na vlastné oči videli, ako prebieha takýto závod. Ráno som si prešla tri kolá cyklistiky a jedno behu a myslím si, že aj to mi pomohlo. Plávanie mi nevyšlo, s tým som nebola spokojná, cyklistika mi vyšla a beh som už nešla úplne naplno, lebo som vedela, že mám veľký náskok, tak som si radšej šetrila sily,“ povedala Gajdošová, ktorá do cieľa dobehla v čase 1:02:18.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.