Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Trojmesačné sústredenie Hríbika v Thajsku skrátilo zranenie

Miroslav Hríbik na doske dokáže stvárať divy. (Autor: Matej Juhar)
Sportnet|Publikované 19. mar 2014 o 23:00

Slovenský reprezentant vo wakeboardingu a aj vo vodnom lyžovaní za vlekom Miroslav Hríbik sa musel vrátiť predčasne.

Tak tomu sa hovorí smola. Slovenský reprezentant vo wakeboardingu a aj vo vodnom lyžovaní za vlekom Miroslav Hríbik sa z pôvodne trojmesačného sústredenia v Thajsku musel vrátiť predčasne. Domov ho nasmerovalo zranenie a nevyhnutný operačný zákrok. Košičan, ktorého podmienky sa po ťažkých rokoch vylepšili však verí, že aj táto sezónu bude pre neho veľmi úspešná.

KOŠICE. Zimu mal prežiť v teple a na vode. Ale všetko bolo po jednom nešťastnom okamihu inak.

Košičan Miroslav Hríbik, ktorý sa úspešne venuje vodnému lyžovaniu za vlekom a súčasne wakeboardingu však dobrú náladu nestráca.

„V Thajsku som sa zranil. Spadol som a natiahol som si nad členkom šľachu, ktorú mi museli skracovať. Okrem toho tam bola aj natrhnutá šľacha a výrastok na kosti, takže v Šaci som podstúpil operáciu. Ten pád pritom nebol krkolomný, ale členok mi vykrútilo na stranu a po konzultácii s lekárom som vedel, že ak chcem pretekať ďalej, tak je zákrok nevyhnutný. O mesiac skôr som sa teda vrátil zo sústredenia. Čakajú ma teraz dva mesiace rehabilitácie. Rátam s tým, že naplno by som mohol jazdiť niekedy v júni,“ rozhovoril sa M. Hríbik, pretekár Maxx sport club Slovakia, ktorý za vlekom jazdí za košický Trixen.

Chce stihnúť sezónu

V Thajsku si na ostrove Phuket užíval ideálne podmienky až do momentu, keď ho stoplo zranenie.

„Tak dlho som ešte vonku nebol, hoci som zvyknutý, že v zimnom období sa trénuje v zahraničí. Zvyčajne ale išlo o mesačné sústredenie. Teraz sme naplánovali tri mesiace v Thajsku. Zranenie všetko zmenilo, musel som zrušiť ubytovanie, prebukovať letenku. Táto zima bola pripravená tak, že budem minimum dní bez jazdenia na vode. Po Thajsku som malo prísť k slovu sústredenie v Turecku a potom sa už dá jazdiť aj u nás. Všetko je ale inak, teraz sa musím dať dokopy, aby som stihol celú sezónu.“

Naberal jazdeckú kondíciu

Mira teší, že po rokoch má na šport vytvorené adekvátne podmienky.

„Bez sponzorov by som tri mesiace v Thajsku určite nezvládol. V čase, keď mám konečne sponzorov, tak sa pritrafí zranenie. Aj o tom je však šport. Nádej nestrácam. Keď mi svojho času po páde operovali koleno, tak som sa hneď na to stal majstrom sveta vo vodnom lyžovaní. Teraz operovali členok a tento rok je svetový šampionát, takže...,“ pousmial sa Hríbik, ktorý sa súčasne a úspešne venuje wakeboardingu aj vodnému lyžovaniu za vlekom a verí, že aj leto 2014 mu prinesie ďalšie úspechy.

„V Thajsku to bolo sústredenie vo wakeboardingu, ale tie športy sú príbuzné. Pre mňa je podstatné, že som na vode, jazdím, naberám jazdeckú kondíciu, výdrž na vode. Za tie dva mesiace som sa zase niečo nové naučil. Určite aj moje výsledky vo vodnom lyžovaní môžu byť po takýchto zimných výjazdoch lepšie. Je stále viac pretekárov, ktorí jazdia počas celého roka. Som rád, že už i ja mám tieto možnosti. Už to vonkoncom nie je šport o niekoľkých mesiacoch.“

Do pralesa na slonoch

Na lukratívne dovolenkové destinácie si už zvyká. A popri tréningu sa stále pritrafí niečo nové.

„Je to pre našinca stále exotika, zarazilo ma však, ako tam z roka na rok stúpajú cenu. Na Phukete je strašne veľa Rusov, už to tam ovládli. Zdraželo ubytovanie, strava aj vleky. Predtým bolo Thajsko zaujímavé tým, že cenové relácie tam boli nižšie ako u nás. A aj keď to porovnám s takými Filipínami, kde som si tiež platil vleky, tak výdaje rastú. Dva týždne lyžovania na Filipínach stoja 80 eur, v Thajsku je to 400 eur. V Thajsku je to už ruský vlek a aj Phuket sa stal drahší, objavili ho totiž Rusi. Krajina je to každopádne v mnohom iná ako Slovensko. Trebárs ma celkom zaujala naša túra na slonoch. Tento typ dopravy tam funguje bežne, akurát mi trochu prekážala rýchlosť, teda skôr pomalosť. No bol to zážitok, len slon v pralese neriešil či tomu, koho niesol na sebe, neprekážajú stromy, konáre, “ dodal člen Maxx sport club Slovakia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.