Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Trojlístok zástupcov zo Spiša opäť na čele svojich skupín

Sportnet|Publikované 16. okt 2003 o 22:00

Spišská Nová Ves Po nedeli na čele svojich skupín máme opäť troch zástupcov. V IV. lige Juh s trojbodovým náskokom sú Krompachy pred Barcou, v V.

lige S-Z Spišské Podhradie má pred druhými Pušovcami už sľubný jedenásťbodový náskok a v V. lige J-Z Smižany zlikvidovali trojbodový náskok Šace a lepším skóre sa dostali na prvé miesto.

V III. lige si pozíciu lídra prvýkrát vybojoval Trebišov, ktorý vyhral v Starej Ľubovni a má jednobodový náskok pred druhou Čaňou, ktorá prehrala v Bardejove. Tretie miesto patrí Ďurkovu. Ten na Lokomotíve uhral nerozhodný výsledok. Spišská Nová Ves na domácom ihrisku zdolala Lipany 2:1 a naďalej zotrvala na siedmom mieste. Na vedúci Trebišov strácajú Spišiaci päť bodov.

V nasledujúcom trinástom kole vedúce trio má výhodu domáceho prostredia, keď Trebišov hostí V. Kapušany, Čaňa Sabinov a Ďurkov Turňu. Spišiaci sa predstavia v Prešove.

13. Prešov1234513:1913

7. Sp. Nová Ves 1263329:1221

Prešovčania doma vyhrali nad Starou Ľubovňou a Stropkovom, nerozhodne hrali s Ďurkovom, prehrali s Michalovcami a s Čaňou. Spišská Nová Ves vonku ešte nevyhrala, dokázala uhrať dva nerozhdoné výsledky v Starej Ľubovni a v Stropkove, prehrala v Sabinove, Michalovciach a v Čani.

V IV. lige Juh regionálne derby rozhodli vo svoj prospech Krompachy. Zdolali Rudňany 3:0. Svojich priaznivcov potešili Žakarovce, keď dokázali priviesť všetky body z Palína poskočili na piate miesto, kým naopak Rudňany klesli na desiatu priečku. Vedúce mužstvo súťaže čaká v nedeľu druhé regionálne derby, tentoraz v Žakarovciach. Rudňany privítajú Krásnu, druhá Barca hrá v Koš. Novej Vsi.

5. Žakarovce1260634:3118

1. Krompachy 1293035:330

Žakarovce hneď prvý zápas doma s Rožňavou prehrali, v ďalších už boli úspešní. Zvíťazili nad Moldavou, Betliarom, Gečou a Kr. Chlmcom. Krompachy v súťaži pokračujú bez prehry. Vonku naplno bodovali v Sečovciach, Rožňave a v Geči, nerozhodne hrali v Moldave a v Betliari.

10. Rudňany 1243523:2215

9. Krásna1252518:2017

Rudňany začali sezóne veľmi dobre. Doma vyhrali nad Topoľanmi, Lastomírom a Koš. Novou Vsou. Zlom nastal v deviatom kole, kedy doma podľahli Žakarovciam a v ďalšom domácom duely hrali s Palínom nerozhodne. Ich súper Krásna sa vonku predstavila päťkrát a všetky stretnutia prehrala. Za svoje deviate miesto vďačí dobrým výkonom v domácom prostredí, kde neprehrala.

Prenasledovateľom Krompách je Barca. Tá sa predstaví v Košickej Novej Vsi.

V piatej lige S-Z Spišské Podhradie doma zdolalo Raslavice 3:0 a tieto klesli na tretiu priečku. Na druhé miesto sa vrátili Pušovce, ktoré doma vyhrali nad M. Lipníkom vysoko 7:1.

1. Sp. Podhradie12111035:534

2. Pušovce1272334:1823

3. Raslavice1270540:2421

V nedeľu Spišské Podhradie hrá v Záborskom, ktoré je na dvanástom mieste. Pušovce cestujú do Hranovnice. Výhodu vlastného ihriska budú mať Raslavice, kde privítajú Štrbu.

V druhej skupine V. ligy J-Z v derby zápase Hnileckej doliny Prakovce podľahli Helcmanovciam 2:3. V stretnutí nováčikov V. Folkmar zvíťazil v Kr. Podhradí 1:0. Zaujímavá bola konfrontácia našich mužstiev, ktoré mali výhodu domáceho ihriska s celkami z iných regiónov. Stopercentnú úspešnosť pokazila Chrasť n/H, ktorá doma hrala so Štítnikom 0:0. V dueli, ktoré sústredilo na seba najväčšiu pozornosť, Harichovce vyhrali nad dovtedy neporazenou Šacou 3:0 a tým pomohli Smižanom vrátiť sa na prvé miesto. Spišské Vlachy zdolali Nižnú Myšľu 1:0 a dve stretnutia Smižany - Ťahanovce a Nálepkovo - V. Opátske skončili rovnakým výsledkom 3:0. V piatich zápasoch Spišiaci neinkasovali ani gól.

V nedeľu bude situácia opačná. Štyri mužstvá zo Spiša sa predstavia na ihriskách tímov z iných regiónov. V dvoch prípadu si vzájomne zmerajú sily mužstvá z nášho regiónu. Ťahákom bude zápas Helcmanovciach, kde privítajú Smižany.

6. Helcmanovce1051419:1616

1. Smižany1072133:1023

Helcmanovčania na domácom ihrisku stopercentne bodovali, porazili V. Opátske, V. Folkmar, N. Myšľu a Sp. Vlachy. Smižany hrali vonku štyrikrát. Trikrát vyhrali a raz vo Veľkom Folkmari prehrali.

Folkmarčania sú v tej istej pozícii ako aj Helcmanovce. Na domácom ihrisku neprehrali, zdolali Ťahanovce, N. Myšľu, Sp. Vlachy a Smižany. Chrasť n/H sa prezentovala na súperových ihriskách ziskom jedného bodu, keď dokázala uhrať nerozhodný výsledok v Kr. Podhradí.

2. Šaca1072117:1023

8. Sp. Vlachy1050515:1615

Spišské Vlachy ešte z vonku nedoniesli ani bod.

Aj ďalší súperi mužstiev zo Spiša ťažia z domáceho prostredia. Štítnik doma prehral jedno stretnutie so Šacou. Jeho súper Nálepkovo z vonku nedoniesol ani bod. V. Opátske prehralo so Smižanmi, Harichovčania, ktorí sa v nedeľu predstavia vo V. Opátskom dokázali vonku vyhrať v Nálepkove, nerozhodne hrali v Smižanoch. Nyžná Myšľa privíta Prakovce. Domáci doma prehrali so Šacou, nerozhodne hrali so Štítnikom. Prakovčania vonku dokázali vyhrať v Ťahanovciach, ostatné zápasy prehrali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.