Trojke pomohol hviezdny hokej. Stále je nízko

Zápas Slovana Bratislava s klubom z NHL Tampa Bay Lightning prilákal k Trojke viac ako stotisíc divákov.
Zápas Slovana Bratislava s klubom z NHL Tampa Bay Lightning prilákal k Trojke viac ako stotisíc divákov. (Autor: SME – VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
Miroslava Kernová|2. okt 2008 o 00:00

Tretí kanál STV ani v silných momentoch nedosahuje čísla športových prenosov Dvojky.

BRATISLAVA. Sledovanosť Trojky zďaleka nie je taká, ako vedenie STV očakávalo, keďže sa pohybuje na úrovni 0,4 až 0,5 percenta, čo je iba niekoľko desiatok tisíc divákov. Výnimkou môže byť len utorňajší zápas Slovan Bratislava – Tampa Bay Lightning, na ktorý je STV aj adekvátne hrdá.

Cez stotisíc divákov

Zápas sledovalo na Trojke „až“ 104­tisíc divákov, podiel stanice na trhu sa tak vyšplhal na 6 percent. „Sme veľmi radi, že tento prenos pritiahol k obrazovkám takýto počet divákov,“ povedala pre SME hovorkyňa televízie Želmíra Habánová.

Zápas sa tak zaradil medzi rekordy stanice. Porovnateľný bol len s priamym prenosom z finále vodného slalomu počas letných olympijských hier. Išlo o finále žien s našou Elenou Kaliskou a finále mužov na dvojkanoe s bratmi Hochschornerovcami.

Zaostáva za Dvojkou

Sledovanosť však stále nie je na úrovni podobných prípravných a exhibičných stretnutí na Dvojke, ktorých sledovanosť bola od 120­ do 200­tisíc divákov. Hovorkyňa to vysvetľuje nižším pokrytím Trojky, ktorá má v súčasnosti približne 50-percentné pokrytie územia.

Zápas bol údajne pre STV lacnou záležitosťou. „Práva na včerajší zápas sme vzhľadom na naše dobré vzťahy s organizátorom dostali grátis,“ povedala hovorkyňa.

Čísla Trojky

Priemerná sledovanosť je 0,4 %.

Zápas Slovan – Tampa videlo 2,3 % divákov, teda 104-tisíc ľudí. Trojka dosiahla podiel 6 %.

Náklady na tohtoročné vysielanie Trojky sú viac ako 100 miliónov korún (vyše 3 milióny eur). Až 90 percent z tejto sumy má pokryť štátna dotácia.

Trojku si môže naladiť asi 50 percent Slovákov.

Zdroj: PMT/TNS SK, STV
Nachádzate sa tu: