Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Trojica Slovákov v letnom kempe Tampy, Sarich doplatil na zrážku s Kudročom

TASR|6. sep 2001 o 11:16

Bridgewater 6. septembra (TASR) - V letnom kempe zámorského hokejového tímu NHL Tampy Bay Lightnings v Bridgewater sa na novú sezónu pripravuje trojica slovenských hráčov

. Zatiaľčo obranca Kristián Kudroč už má premiéru v NHL za sebou, o svoj debut v prvom mužstve Tampy sa usiluje stredný útočník Martin Cibák a obranca Marek Priechodský.

Pod dozorom špeciálneho trénera na výcvik hokejových individuálnych zručností Paula Vincenta absolvujú hráči netradičné cvičenia na rozvoj korčuliarskych i technických schopností. "Vytvoril som systém, ktorý má pomôcť zlepšiť hráčov pohyb na ľade i ovládanie puku. Počas tohto programu však budeme aj pozorne sledovať, ktorí hráči najlepšie vyhovujú vstupu do NHL," informoval Vincent.

"Som poriadne unavený," vyhlásil odchovanec bratislavského Slovana Marek Priechodský a pokračoval: "S takýmto tréningom sa zatiaľ na Slovensku nestretol, cvičenia sú veľmi tvrdé, no viem, že mi to môže iba prospieť." Krajan z útoku Cibák doplnil Priechodského slovami: "Aj ja sa zúčastňujem na takomto letnom tréningovom programe po prvý raz, ale už teraz cítim výsledky. Množstvo prvkov je pre mňa úplne nových, no posilnilo to moje nohy a cítim, že aj moje korčuľovanie sa zlepšilo."

Najskúsenejší zo slovenskej trojice Kudroč v tréningovom zápale zrazil svojho kolegu z obrany "Bolts" Coryho Saricha. Pri páde po zrážke so 198 cm vysokým Slovákom si Sarich zranil nohu pod ľavým kolenom.

Oficiálny prípravný kemp bleskov sa začne 11. septembra v Brandone a hráči sa rozdelia do dvoch v skupín. Podľa predbežného zaradenia sa v A-skupine, kde je väčšina stabilných hráčov Lihtnings, predstaví okrem Kudroča aj Cibák, Priechodského tréneri určili do B-skupiny.

br ph

Súvisiace články