Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Trojbojárov čaká náročný týždeň

Sportnet|Publikované 6. sep 2008 o 00:00

Dnes druhé kolo extraligy silových trojbojárov v Žiline a koncom budúceho týždňa majstrovstvá sveta v asociácii GPC v Anglicku. Taký je program

Juraja Pástora a Štefana Sokolyho na najbližší týždeň.

ROŽŇAVA. Po víťazstve v prvom kole extraligy chcú pretekári J. P. Stav Herkules Rožňava zopakovať tento výsledok aj v Žiline. Hoci ich v poslednom období trápili choroby a zranenia, všetko už je v poriadku a štartovať budú v najsilnejšej zostave - J. Pástor, Š. Sokoly a Ľ. Velgos. Pasujú ich do úlohy favorita. "Chceme obstáť čo najlepšie a urobiť ďalší krok k celkovému víťazstvu v extralige," povedal predseda klubu J. P. Stav Herkules Juraj Pástor a pokračoval: "Ak sa nám podarí urobiť výkony okolo päťsto bodov, malo by to byť v suchu."

Po extralige idú na "svet"

Po extralige budú mať len pár dní na oddych, pretože už v utorok spomínaná dvojica trojbojárov spolu s M. Kerekešom odlieta so slovenskou výpravou na majstrovstvá sveta GPC do Anglicka. Hoci v tejto sezóne je prioritou víťazstvo v extralige, neberú ani tieto preteky na ľahkú váhu. "Svet je predsa len svet," podotkol J. Pástor. Nahromadenie pretekov nastalo preto, že termín svetového šampionátu sa oproti pôvodnému posunul o mesiac dopredu. "Rozhodovanie nebolo ľahké, ale po zvážení sme sa rozhodli cestovať," povedal J. Pástor.

Súvisiace články