Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Trofeje z Bardejova pozberali Poľky

Sportnet|Publikované 17. sep 2008 o 22:00

BARDEJOV. Na dvoch víkendových turnajoch v Bardejove boli úspešné basketbalistky z Poľska. Vyhrali súťaženie žiačok a boli úspešné aj v

konfrontácii s našimi regionálnymi prvoligistkami.

Cenu Jána Sidimáka z telocvične ZŠ Vinbarg si odniesli žiačky UKS Nowy Sacz, ktoré porazili Starú Ľubovňu 49:36, Union Košice 35:9, Gimball Tarnawa(Poľsko) 34:32, Bardejov 47:17. Na ďalších miestach sa umiestnili Stará Ľubovňa, Tarnawa, Union a Bardejov.

Turnaj žien o Cenu primátora mesta sa hral v športovej hale na dvoch palubovkách. Obe skupiny vyhrali basketbalistky z poľských klubov. Dievčatá z usporiadajúceho klubu BKM Ronics Bardejov skončili druhé, Eilat Prešov tretí. Finále: UKS Nowy Sacu - Gimball Tarnawa 73:56(44:29). O 3. miesto: Eilat Prešov - BKM Bardejov 48:43(25:19).