Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Trofej u Perunovcov, len o izbu vedľa

Sportnet|Publikované 21. dec 2005 o 23:00

Košice Lepší záver už aj tak vydareného roka si vraj predstaviť nevedel. Nohejbalista DPMK Košice Patrik Perun zavŕšil rok, nie po prvý raz v

kariére, ziskom titulu Nohejbalista roka. Výsledky ankety sa vyhlasovali netradične v Prahe. Naši najlepší sa tam zúčastnili akcie s názvom: Dni československého nohejbalu. V susednom Česku zorganizovali prvý ročník, pozvali naň reprezentačné celky Slovenska v kategóriách žien, juniorov aj mužov.

"Jasné, že to prvenstvo v ankete potešilo. Aj v Prahe sa ma pýtali, či som ho čakal, tak vravím, áno. Akurát som si nebol istý, či ma nepredbehne môj brat Martin," usmial sa Patrik Perun. Martin Perun sa stal najlepším nohejbalistom Slovenska vlani. Tentoraz prepustil miesto na tróne staršiemu súrodencovi. "Trofej tak ostala v rodine. Akurát sa posunula o izbu ďalej. Zrejme nakoniec v môj prospech zavážilo to, že som mal z majstrovstiev Európy aj bronzovú medailu. Lebo dve zlatá zo súťaže dvojíc i trojíc sme mali obaja," dumal patrik nad tým, v čom bol lepší ako brat.

Už sa pomaličky stáva pravidlom, že v tejto ankete dominuje priezvisko Perun. "Vyzerá to tak, že sme si to miesto predkúpili, no tlačia sa na nás mladší. No ja by som to prvenstvo doprial Rišovi Makarovi. Po tých rokoch by si ho aj zaslúžil," tvrdí Patrik. Makara však skončil až na štvrtom mieste, tretí bol Brutovský, strieborný Martin Perun.

Spomínané kvarteto slovenských reprezentantov sa predstavilo aj v samotnom pražskom turnaji. "V tomto termíne sa zvyčajne v Prahe koná Posledný smeč. Dni československého nohejbalu ho však viac ako nahradili. A nielen po športovej stránke. Hralo sa zvláštnym spôsobom. Ženy single, dvojice a trojice. Juniori dvojky a trojky a muži single, dvojice, trojice. Išlo o stretnutia na dva sety a hralo sa podľa starých pravidiel na dva dopady. Každý set znamenal jeden bod, s tým, že ak by bol po skončení stav nerozhodný, muži si v trojiciach zahrajú tajbrejk, ale iba na jeden dopad. Základ konečného úspešného výsledku položili slovenské dievčatá, ktoré vyhrali zo šiestich setov až päť. Potom sa na ihrisko dostali juniori a muži, pričom po šestnástich odohraných setoch bol stav 8:8. Pre fanúšikov to bol skvelý scenár, pretože vďaka tejto remíze sa k slovu dostal tajbrejk," potešený ním bol aj Patrik Perun. Pravda trochu ho škrelo, že v dvojiciach sa našim mužom nedarilo.

"V dvojiciach, na ktoré som nastúpil a bratom a striedal Makara sa prejavil tréningový výpadok, Predsa len po majstrovstvách Európy smež toľko netrénovali. V trojiciach sme hrali zase s bratom a Brutovským. Prvý set sme vyhrali, ďalší prehrali. Na tajbrek sme nastupoval zase s Janom Brutosvkým. No za stavu 7:7 ho striedal Rišo Makara a nakoniec sme vyhrali 11:9. Domov sme si tak niesli obrovský pohár a dobrý pocit. Lebo akcia, aj jej spoločenská časť v kine mali úroveň. A nás hrialo, že premiérový ročník vyhralo Slovensko," prehodil Patrik. Aj jemu sa ušla cena za naj nohejbalistu roka. Tak isto ako Čech Peter Bubnika získal päťtisícovú zľavu na zájazd. "No ešte neviem, či ju využijem. A možno sa kamarátsky dohodnem s Bubniakom," dodal najlepší nohejbalista roku 2005.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.