Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trofej pre Spišiačky

Vydarená generálka. Na domácom turnaji sa novovytvorené družstvo Rucon Spišská Nová Ves predstavilo vo veľmi dobrom svetle. Cez víkend už začnú boje o extraligové body. (Autor: bk)
Sportnet|Publikované 23. sep 2013 o 22:00

Basketbalistky Rüconu Spišská Nová Ves sa stali víťazkami trojdňového turnaja Rücon Cup, ktorý sa hral od piatka do nedele na Spiši.

SP. NOVÁ VES. Extraliga žien už klope na dvere. Generálkou pre Spišiačky bol domáci turnaj Rücon Cup. Posledný prípravný turnaj zvládli veľmi dobre. Domáce hráčky bez väčších problémov zdolali všetkých troch svojich súperov, pričom v záverečnom vystúpení v nedeľu zvíťazili nad Cassoviou Košice presvedčivo 81:65 (48:27).

Druhé miesto na turnaji obsadili hráčky ŠBK Šamorín, ktoré si v nedeľu poradili s poľskou Jeleniou Górou 100:47 (45:29). Pre slovenské tímy bol turnaj generálkou pred blížiacim sa extraligovým ročníkom. Spišiačky ho odštartujú v sobotu 28. septembra súbojom v Košiciach proti Cassovii.

„Vyhrali sme všetky tri zápasy, preto vládne spokojnosť. Vedeli sme, že Šamorín bude najvážnejší súper a aj ten zápas sme zvládli. Baby v ňom zahrali veľmi dobre. Po turnaji máme zranené dve podkošové hráčky, ale verím, že to nebude nič vážne. Konkurencia v družstve je veľká a to je pred začiatkom sezóny len dobré. Hráčky vedia, že ten krátky čas, ktorý strávia na ihrisku, musia vydať maximum. Inak ich vystriedajú iné hráčky. Som rád, že príležitosť dostali všetky basketbalistky, ktoré máme v kádri,“ povedal po turnaji tréner Rüconu Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Výsledky

Rücon Spišská Nová Ves – ŠBK Šamorín 93:75 (30:23, 25:16, 18:22, 20:14)
Holmqvistová a Whitcombová po 22, Palušná 12 – Vyňuchalová 18, Škoričová 14, Sujová 8.
Rücon Spišská Nová Ves – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 84:46 (18:11, 25:10, 22:13, 19:12)
Najviac bodov SNV: Holmqvistová 21, Whitcombová 16, Surkusová 10.
Rücon Cup (20. – 22. septembra v Spišskej Novej Vsi):
ŠBK Šamorín - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 100:47 (26:10, 19:19, 32:11, 23:7)
Rücon Spišská Nová Ves – SOUŽ Cassovia Košice 81:65 (26:12, 22:15, 25:20, 8:18)
Najviac bodov: Whitcombová 22, Zatloukalová 12, Holmqvistová a
O'Rourkeová po 10 – Filičková a Timková po 13.
Konečné poradie: 1. Spišská Nová Ves, 2. Šamorín, 3. Cassovia Košice, 4. Jelenia Gora.