Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Trofej majstra si Manchester United prevezme v nedeľu v Liverpoole

TASR|6. máj 2003 o 14:47

Londýn 6. mája (TASR) - Minulú sobotu získali futbalisti Manchestru United už ôsmy ligový titul v posledných 11 sezónach, ale ešte stále nie je jasné ...

Londýn 6. mája (TASR) - Minulú sobotu získali futbalisti Manchestru United už ôsmy ligový titul v posledných 11 sezónach, ale ešte stále nie je jasné kedy a kde im slávnostne odovzdajú víťaznú trofej.

Podľa tradície sa tak vždy stane v nasledujúci zápas od získania prvenstva. Manchester United cestuje na posledný ligový zápas do Liverpoolu, kde sa stretne s domácimi hráčmi Evertonu. Predstavitelia šiesteho tímu priebežnej ligovej tabuľky však nesúhlasili, aby červení diabli oslavovali svoj titul na ich štadióne. Everton sa snaží vybojovať si miestenku v Pohári UEFA a po stretnutí by chceli tento úspech osláviť vo vlastnom futbalovom stánku so svojimi fanúšikmi. Klub sa zároveň obáva problémov, ktoré by mohli spôsobiť stovky priaznivcov United, ktorí sa chystajú len do 48 kilometrov vzdialeného Liverpoolu.

"Pochopili by sme keby si Manchester United prevzal trofej pred príchodom na náš Goodison Park. Určite sa tak nestane na našom štadióne," stojí vo vyhlásení Evertonu.

Opačného názoru sú však zástupcovia Premiership, ktorí si stoja za tým, že ceremónia sa uskutoční na evertonskom Goodison Parku.

"Máme záväzky voči našich sponzorom a voči televíznym partnerom. V tomto ohľade nie sú žiadne pochybnosti, že trofej odovzdáme v nedeľu popoludní na štadióne Evertonu," uviedol výkonný šéf Premiership.

Súvisiace články