Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Trochu nostalgie v Čermeli

Sportnet|Publikované 19. nov 2006 o 23:00

Košice V derby východniarov počasie žičilo futbalu. Vari každý kto bol v Čermeli bude súhlasiť s trénerom hostí Jozefom Valkučákom, ktorý po dueli

MFK Košice B HFC Humenné povedal: "Prišli sme do Košíc s tým, že by sme radi získali bod. Ten sme nakoniec aj získali, ale myslím si, že sme mohli i vyhrať, keby sme mali trošku šťastia. Nakoniec zápas hodnotím ako zaslúženú remízu s tým, že naši chlapci podali naozaj bojovný výkon. Taký, aký sme si predstavovali. My sme s bodom naozaj spokojní."

Súhlasne hovoril aj domáci kormidelník Gejza Farkaš, ktorý nám prezradil: "Doma na rozlúčku sme chceli vyhrať a potvrdiť trojbodový zisk z predchádzajúceho stretnutia v Turčianskych Tepliciach. Narazili sme však na súpera, ktorý veľmi disciplinovane bránil, ale nemal veľké gólové príležitosti. Tiež si myslím, že remíza vyjadruje pomer síl na ihrisku. Chcem však povedať, že viacerí naši chlapci boli ďaleko od svojej dobrej hry a že s takýmito výkonmi sa ťažko dostanú do A mužstva, pretože my od nich očakávame trochu viac. Samozrejme v útoku, ako vždy, boli sme bezzubí. Pravda, na druhej strane treba povedať, že to bol vcelku slušný a bojovný zápas, taký ako sa patrí na derby tu na východe." Možno presnejšia muška hráčov mohla skrášliť toto meranie síl ešte viac. "Určite, že gólové príležitosti boli na jednej i druhej strane, napríklad po centroch z akcii, ktoré potiahol Juhar, takže keby bolo 2:2, alebo 3:3 asi by sme boli spokojnejší, ale taký je futbal," pridal G. Farkaš. "Určite súhlasím s kolegom, lebo góly sú korením futbalu. Mohlo to skončiť 2:2 i 3:3, ale my by sme boli radšej keby sa zápas skončil 1:2," dodal J. Valkučák s úsmevom, lebo zverenci ho nesklamali. Skúsené trio Hanc Zvara Šoltís hralo s prehľadom, napokon mohlo si pripomenúť, že Čermeľ bol kedysi jeho domovom. A to nehral ešte štvrtý do partie Lapšanský, ktorý bol na listine maródov. V každom prípade to bola zaujímavá nostalgia, ktorá možno dala zabudnúť na všeličo iné a svojským spôsobom tiež oživila pekné roky košického futbalu. Prispel k nej aj bývalý stredopoliar MFK, Radoslav Král, ktorý je síce v pražskom Žižkove, ale pri pauze dal prednosť metropole východu pred rodnou Žilinou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.