Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Trnavský útočník zaspomínal na prešovské časy

Sportnet|Publikované 15. nov 2007 o 23:00

Vladimíra Kožucha do prešovského Tatrana dotiahol bývalý prezident klubu, dnes licenčný agent FIFA Vladimír Varga. "Objavil som ho ako najlepšieho

strelca tretej ligy v Malackách. Vyfúkol mi ho ale bratislavský Inter. Tam mu šancu ale nedali, tak, som ho do Tatrana získal už o ďalší rok. Za pôsobenia trénera A. Jánoša sa vypracoval na výborného hráča," zaspomínal V. Varga. Kožucha potom Tatrana Prešov predal za prezidentovania V. Sabola do Slovana Liberec, údajne vtedy za úctyhodných šesť miliónov českých korún.

PREŠOV. V utorok si po dlhšom čase opäť zahral v šarišskej metropole. Tentoraz sem zavítal ako hráč Spartaka Trnava. Predtým, než zase okúsil prešovský trávnik, vedno so spoluhráčmi si prezrel galériu historických fotografií v útrobách štadióna. "Narýchlo som sa tam nenašiel, ale pár známych tvárí som zahliadol", povedal pred prvým stretnutím štvrťfinále Slovenského pohára vo futbale bývalý kanonier zelenobielych, dnes odvádzajúci služby v červenočiernom tábore trnavského Spartaka.

Kožuch Mazurovou obeťou

Vlado Kožuch sa však dosť prekvapujúco nezaradil na hrot trnavského útoku. Operoval na pravom okraji stredovej línie Spartaka. Mimochodom, pred pravým krajným obrancom hostí Vladimírom Pončákom, odchovancom prešovského futbalu. "Tak to už chodí. Tréner J. Mazura chcel niečím prekvapiť. Tak som sa stal jeho obeťou," zavtipkoval trnavský útočník. Po zápase v Prešove mal rovnako dobrú náladu ako pred jeho začiatkom. "My sme si tu svoje uhrali," tvrdil pri odchode z trávnika. "Domáci ale výkonom potvrdili, že do najvyššej slovenskej súťaže by mohli právom patriť. O výsledku podľa mňa rozhodli naše väčšie skúsenosti z ťažších zápasov. Dali sme gól a hru sme potom kontrolovali. Prešov hrozil najmä po štandardných situáciách." Pred odvetou má teda lepšiu postupovú pozíciu Spartak. "To áno, ale nič ešte nie je rozhodnuté. O Trnave je ale známe, že v domácom prostredí je o sto percent lepšia ako vonku. Takže na našom štadióne na Tatran vybehneme s jediným cieľom - potvrdiť tesnú výhru z Prešova a postúpiť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.