Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Trnava v Prešove vyhrala len polčas

Sportnet|Publikované 15. nov 2007 o 23:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skPo prvom "polčase" štvrťfinále 39.ročníka Slovenského pohára má najtesnejší náskok corgoňligový Spartak Trnava. O

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Po prvom "polčase" štvrťfinále 39.ročníka Slovenského pohára má najtesnejší náskok corgoňligový Spartak Trnava. O prehre 1. FC Tatran Prešov rozhodol gól z 38. minúty zápasu. Hostia v nej podnikli prvú vydarenú útočnú kontru. Tá skončila síce na dvakrát, ale predsa len v sieti za brankárom domácich Buchtom.

PREŠOV. Zelenobieli teda neustrážili jednu zo situácií, o ktorých vedeli a na ktoré sa chystali. "To je pravda. Hoci treba povedať, že v tej chvíli sme boli vzadu rozhodení, pretože Houšť si natiahol sval. Nebol teda vo svojom priestore. Zaskočiť v ňom mal Krohmer. Bol tam, ale akciu neodohral, ako mal. Po tom, ako Buchta vyrazil prvú strelu Barčíka, nepokryl strelca trnavského gólu P. Ďuriša. Ten potom nemal problém poslať loptu do našej siete," vyriekol tréner prešovského prvoligistu Roman Pivarník.

Maximum z minima

Spartak Trnava podľa trénera domácich vyťažil na štadióne 1.FC Tatran Prešov z minima maximum. Hoci výbornú divácku kulisu (4 300 platiacich divákov) zápas úrovňou určite uspokojil, jeho prešovská časť bola výsledkom rozladená. Domáci totiž mali podstatne viac z hry. Aj väčší počet možností rozvlniť sieť za gólmanom Spartaka. Ani jednu z nich však nevyužili. Pritom hlavička Piter Bučka v prvom polčase, strela do brvna v druhom, či "jedovaté" pokusy Zahradníka, ale aj Josla, Šafranka, Takáča a v závere aj Belejíka mali gólové náboje. Akurát im chýbala presnosť.

Mazura chváli súpera

Ofenzívnemu futbalu a aktivite v koncovke v podaní prvoligového lídra zložil komplimenty aj tréner aktuálne piatej corgoňligovej Trnavy Josef Mazura. "V kvalitnom stretnutí proti nám stal veľmi silný súper. Čo sme chceli, to sa nám podarilo. Musím ale priznať, že celkom spokojný nie som. Súperom sme sa nechali zatlačiť. Prešov bol v neustálom pohybe, vypracoval si nejaké šance. Bol naozaj nebezpečný. Najmä tú šancu v druhom polčase, keď lopta skončila na brvne, sme uhrali so šťastím. Aj preto si dovolím tvrdiť, že na ihrisku Tatrana to žiadny súper určite nebude mať ľahké. Obzvlášť potom teší, že sme v Prešove spravili prvý krôčik na ceste k postupu."

Prognózy pred odvetou

Odvetné štvrťfinálové stretnutie Slovenského pohára je na programe v utorok 20. novembra od 17. hodiny na štadióne Antona Malatinského v Trnave. S náskokom jedného gólu doň pôjde tím trnavského Spartaka. "Nič ešte zďaleka nemáme vyhraté. Za nami je len pohárový polčas. Čo viac k tomu dodať, tešíme sa na Tatran u nás." Roman Pivarník, kormidelník zelenobielych o prognózach pred odvetou bezprostredne po prvom zápase povedal: "Samozrejme, prial by som si, aby sme v Trnave uhrali dobrý výsledok. Rád by som tiež bol, keby fanúšikovia Spartaka nebrali výsledok z Prešova ako istý postup ´polčasového´ víťaza, aby na štadión prišli v hojnom počte. Vieme dobre, že kulisa v trnavskom kotle je vynikajúca. Je tam dobré ihrisko. V tomto kalendárnom roku sme vonku prehrali iba dva razy. Na súperových ihriskách sme ešte silnejší ako doma. Na Trnavu sa už teraz tešíme. Prehrávame síce o gól, ale ideme ďalej."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.