Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Trnava v HIL definitívne nebude, šanca pre ZHK Prešov je otvorená

Sportnet|9. júl 2004 o 00:00

Prešov/Bratislava - Hádzanársky klub HK-47 Trnava s definitívnou platnosťou nebude štartovať v novom ročníku spoločnej česko-slovenskej interligy

mužov HIL. Vedenie klubu, ktoré tento krok pre ekonomické dôvody avizovalo už dávnejšie, na júnovej konferencii Slovenského zväzu hádzanej ešte požiadalo vedenie o lehotu do konca mesiace, no ani v "nadstavenom čase" sa Trnavčanom nepodarilo zohnať finančné prísľuby od sponzorov a tak sa piaty ročník HIL uskutoční bez šiesteho celku slovenskej časti tabuľky a paradoxne i celku, ktorý po dosiahnutí finále Slovenského pohára s majstrovským Prešovom mal nárok štartovať aj v európskom Pohári víťazov pohárov. Nakoniec však trnavskí funkcionári rozhodli o tom, že muži nebudú hrať ani v nižších súťažiach SZH a budú prevádzkovať iba mládežnícke výbery.

Kto nahradí Trnavu v česko-slovenskej elitnej súťaži a či vôbec niekto, sa rozhodne až 7. júla na Výkonnom výbore SZH. Najpravdepodobnejšou alternatívou je účasť tretieho celku I. ligy ZHK Prešov-Levoča, ktoré zástupcovia zväzu oslovili po odmietnutí zo strany druhého tímu konečnej prvoligovej tabuľky z Topoľčian.

"Náš záujem hrať HIL trvá a berieme túto ponuku vážne. Aj počas víkendu sa budem snažiť lobovať u zástupcov Výkonného výboru SZH, aby nás do súťaže pustili, keďže aj podľa príslušných reglementov a po odrieknutí Trnavy a Hlohovca na ňu máme nárok. V tomto zmysle som v minulých dňoch vystupoval aj na aktíve účastníkov HIL v Bratislave," potvrdil vážny záujem Prešovčanov riaditeľ klubu Marián Mišek (na snímke).

Že neostáva iba pri plánoch, potvrdzuje fakt, že v ZHK sa už zaoberajú aj otázkami posilnenia kádra pre interligu. "Netajím, rozprával som sa s viacerými hráčmi zo Slovenska, do mužstva by som chcel dotiahnuť aj jedného - dvoch hráčov zo Srbska, ktorí by našu hru zatraktívnili pre diváka. V HIL by sme nechceli hrať len do počtu, ak sa do nej dostaneme, našim zámerom bude umiesntiť sa v základnej časti do šiesteho miesta spomedzi slovenských tímov a postúpiť tak do play-off," dodal M. Mišek.

Čoraz reálnejšia účasť ZHK Prešov v nadnárodnej HIL by znamenala, že by sa Prešov stal vôbec prvým slovenským mestom s dvomi účastníkmi v najvyššej súťaži.

Súvisiace články