Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Trnava HIL nerozšíri, tretí ročník iba s 11 účastníkmi

TASR|Publikované 25. júl 2002 o 13:33

Trnava 24. júla (TASR) - Stredajšia schôdza zástupcov klubov spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej ligy (HIL) v Považskej Bystrici rozhodla, že pre ...

Trnava 24. júla (TASR) - Stredajšia schôdza zástupcov klubov spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej ligy (HIL) v Považskej Bystrici rozhodla, že pre finančné problémy odstupujúcu Plzeň nenahradí HK 47 Trnava, jediný kandidát, ktorý prejavil o voľné miesto záujem. Tretí ročník HIL sa teda odohrá iba s 11 mužstvami.

České mužstvá, ktoré boli oslovené s ponukou štartovať namiesto Plzne možnosť nevyužili a tak sa účastníci pracovnej schôdze mali dohodnúť, či tucet účastníkov doplní Trnava. Český zväz však podmienil štart Trnavy vyjadrením českých zástupcov a tí sa k tejto alternatíve postavili najmä pre prípadné zvýšenie finančných nákladov negatívne.

Trnavčanom tak neostane nič iné, ako si vybojovať právo štartovať v súťaži HIL klasickým spôsobom. "My sme do HIL-ky chceli veľmi ísť. Boli sme pripravení priniesť do Trnavy opäť atraktívnu hádzanú, na ktorú by chodilo oveľa viac divákov, ako napríklad proti Modre. Finančne by sme to zvládli, mali sme prísľub aj od mesta. Som z toho sklamaný a nerozumiem, či sa nás boja alebo prečo tam Trnavu nechcú," povedal prezident Trnavy Marián Hirner.

Súvisiace články