Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Triumf Svitu nad Spišským Podhradím zariadil dorastenec z lavičky

Víťazná bodka. Svit uzavrel sezónu triumfom v Spišskom Podhradí. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 13. jún 2016 o 22:00

Pod Spišským hradom vyhrali hostia 3:2, keď o ich triumfe rozhodol striedajúci dorastenec z lavičky.

Víťaz štvrtej ligy Sever FK Svit ukončil úspešnú sezónu, ako sa na postupujúce mužstvo patrí. Pod Spišským hradom vyhrali hostia 3:2, keď o ich triumfe rozhodol päť minút pred koncom striedajúci dorastenec z lavičky.

SVIT. Mladík Lucián Zumer sa stal hrdinom predohrávaného zápasu posledného 30. kola medzi Spišským Podhradím a Svitom. Na ihrisko vybehol v 68. minúte a v 85. minúte strelil víťazný gól svojho tímu.

Na dva góly hosťujúceho Gabriela Paulina z 10. a 50. minúty odpovedal dvakrát domáci Tomáš Ferenc, ktorý rozvlnil sieť v 17. a 60. minúte.

„Záverečný duel sezóny sa odohral vo veľmi príjemnom futbalovom prostredí. Chodievame sem veľmi radi, máme tu veľa kamarátov. Bol to posledný zápas v sezóne, v ktorom už v podstate o nič nešlo. Celú sezónu sme šli na doraz, lebo Šarišské Michaľany nám boli stále v pätách. Nehrali sme v tomto stretnutí optimálne, no vyhrali sme. Bol to pre nás taký pohodový duel. Peknou bodkou bolo, že víťazný gól strelil dorastenec, ktorého sme poslali do hry v závere súboja. Bola to čerešnička na torte,“ uviedol tréner FK Svit Viliam Nemčko.

Chceli vidieť Trenčanov

Iniciátorom stredajšieho predohrávaného súboja boli hráči Svitu. V pôvodnom nedeľňajšom termíne sa totiž v Poprade uskutočnilo atraktívne exhibičné stretnutie medzi Popradom a Trenčínom v rámci osláv 110 rokov futbalu v Poprade.

„Náš hráč Peter Pitoňák hrá za Old Boys Poprad, ktorý sa taktiež predstavil na tomto podujatí. Trenčín tu nehrá každý deň a veľa našich hráčov malo záujem zhliadnuť toto stretnutie naživo,“ ozrejmil Nemčko.

Vo Svite sa už tešia na tretiu ligu, ktorá bude omnoho náročnejšia, ako bola tá štvrtá.

„Postupové oslavy sme mali neplánovane už v Štrbe, keď sme sa dozvedeli, že Šarišské Michaľany doma prehrali. Mysleli sme si, že oslavovať budeme až doma. Pred novou sezónou budeme určite musieť káder posilniť. V tretej lige očakávam vyššiu kvalitu. Verím, že sa o nás začne zaujímať viac sponzorov. Tretia liga si predsa len zaslúži vyššiu pozornosť,“ uzavrel Viliam 
Nemčko.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.