Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Triumf Popradu v Lipanoch zariadili hráči z lavičky

Popradská gólová radosť. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 14. aug 2016 o 08:36

Poprad vyhral v 2. kole II. futbalovej ligy Východ v Lipanoch 3:1.

POPRAD. Tomu sa povie vydarené striedanie. O víťazstve popradských futbalistov v druholigovom zápase v Lipanoch rozhodli striedajúci hráči z lavičky.

V 60. minúte dostal hostí do vedenia 2:1 Cyperčan Alekos Alekou, ktorého poslal tréner na ihrisko v 53. minúte.

V 84. minúte spečatil triumf Podtatrancov Rudolf Bilas, ktorý do hry zasiahol od 76. minúty.

Hostia mohli vyhrať i vyšším rozdielom. V 77. minúte nepremenil Miroslav Poliaček za stavu 1:2 pokutový kop.

„Boli to šťastné striedania. Klubu pomohla zvýšená konkurencia v kabíne. Ak je na ihrisku hráč, ktorý ide fyzicky dolu, nahradí ho rovnako kvalitný futbalista,“ uviedol tréner FK Poprad Pavol Mlynár.

Do hry už zasiahli aj dvaja legionári, ktorí v prvom zápase proti Zvolenu ešte nenastúpili. Chorvát Jusufi Pëllumb hral do 76. minúty, Cyperčan Alekos Alekou od 53. minúty.

„Chlapci si už na seba zvykajú. Jusufi podal slušný výkon, Alekos vystriedal Ujčíka a dal gól. Bolo tam veľa dobrých vecí,“ poznamenal Mlynár.

Po obrátke zabrali

Druholigový nováčik z Lipian síce prehrával s favorizovaným súperom už od 14. minúty, v ktorej sa presadil Marián Ferenc, no v 20. minúte bolo vyrovnané zásluhou Oleksiia Miliutina.

„Začali sme dobre, po peknej akcii sme išli do vedenia. Paradoxne po strelení gólu sme si to sami skomplikovali. Nemali sme pohyb, súper vyrovnal a mal i ďalšie šance. Druhá polovica prvého polčasu nebola ideálna. V kabíne sme si niečo povedali a po obrátke to už bolo lepšie,“ zdôraznil popradský kouč.

Dobrá atmosféra ich vyburcovala

Lipany v domácej druholigovej premiére pred 700 divákmi nesklamali.

„Bol to futbal s množstvom šancí, hralo sa hore – dolu. Pre Lipany to bol prvý domáci zápas v druhej lige. Prišlo veľa fanúšikov, bolo to dosť hlučné, no dobrá atmosféra hráčov vyburcovala. Prišli nás povzbudiť i naši fanúšikovia, za čo sme radi. Pre futbal je to len dobré,“ uzavrel Pavol Mlynár.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.