Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Triumf Nórov v šprinte

Sportnet|Publikované 10. mar 2006 o 00:00

DRAMMEN - V šprintérskych pretekoch klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach triumfovali Svartedal a Slovinka Majdičová. V čisto nórskom mužskom finále na členitom okruhu s prevýšením 27 m si svoje deviate prvenstvo v pretekoch ...

DRAMMEN - V šprintérskych pretekoch klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach triumfovali Svartedal a Slovinka Majdičová. V čisto nórskom mužskom finále na členitom okruhu s prevýšením 27 m si svoje deviate prvenstvo v pretekoch o krištáľový glóbus nakoniec vybojoval Svartedal po tom, ako odpor Nässa definitívne zlomil až v cieľovej rovinke, tretí skončil Rönning.

Pre 26-ročnú Majdičovú to bol prvý triumf v pretekoch SP v kariére, v dramatickom finále rozhodol polsekundový odstup od Kanaďanky Scottovej, bronz vybojovala domáca Pedersonová. Jediná Slovenka v 52-člennom štartovom poli Procházková v kvalifikácii obsadila 26. miesto, ktoré jej zabezpečilo postup. V tretej štvrťfinálovej jazde však obsadila nepostupovú 4. priečku.

Výsledky v behu na lyžiach SP - muži, A-finále: 1. Svartedal 2:43,7 min, 2. Näss +1,2, 3. Rönning (všetci Nór.) +4,6, ženy, A-finále: 1. Majdičová (Slovin.) 3:17,3 min, 2. Scottová (Kan.) +0,5 s, 3. Pedersenová (Nór.) +1,6. (sita)

Súvisiace články