Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Triumf Kuznecovovej v Miami

Sportnet|Publikované 2. apr 2006 o 22:00

MIAMI - Víťazkou turnaja WTA v Miami (dotácia 3,45 mil. dolárov) sa stala Ruska Svetlana Kuznecovová po hladkom víťazstve nad krajankou Mariou Šarapovovou. Dvadsaťročná Kuznecovová, ktorá bola do turnaja nasadená dvanásta, v sobotňajšom finále zdolala ..

Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová odvracia loptičku vo finálovom zápase s krajankou Mariou Šarapovovou na turnaji WTA Tour v Miami. Kuznecovová zvíťazila 6:4, 6:3 a získala prémiu 533 350 dolárov.

FOTO - ČTK/AP

MIAMI - Víťazkou turnaja WTA v Miami (dotácia 3,45 mil. dolárov) sa stala Ruska Svetlana Kuznecovová po hladkom víťazstve nad krajankou Mariou Šarapovovou. Dvadsaťročná Kuznecovová, ktorá bola do turnaja nasadená dvanásta, v sobotňajšom finále zdolala po 90 minútach turnajovú štvorku Šarapovovú 6:4, 6:3. Rodáčka z Petrohradu sa týmto výsledkom posunula na desiate miesto rebríčka WTA Tour. "Toto víťazstvo som si zaslúžila. Usilovala som sa hrať moju hru a nedopustiť, aby ma Maria vyháňala z dvorca. Sama som sa snažila diktovať tempo a byť aktívnejšia vo výmenách," vyjadrila sa šťastná víťazka. "Nebola som schopná vyhrať dve víťazné loptičky za sebou, taká som bola unavená z predchádzajúcich zápasov. Teraz si potrebujem nejaký čas na odpočinok," povedala druhá Šarapovová.

Vo štvorhe triumfoval švédsko-bieloruský druhý nasadený pár Jonas Björkman - Max Mirnyj. V sobotu si vo finálovom dueli poradil s jednotkami turnaja - americkými bratmi Bobom a Mikom Bryanovcami za 72 minút výsledkom 6:4, 6:4.

Finálový duel ATP v dvojhre medzi Chorvátom Ljubičičom a Švajčiarom Federerom sa skončil po uzávierke tohto vydania.

(sita)

Výsledky WTA, Miami - dvojhra - finále: Kuznecovová (12-Rus.) - Šarapovová (4-Rus.) 6:4, 6:3. ATP dvojhra - semifinále: Ljubičič (6-Chorv.) - Nalbandian (3-Arg.) 6:1, 6:2, Federer (1-Švajč.) - Ferrer (11-Šp.) 6:1, 6:4. ATP - štvorhra - finále: Björkman, Mirnyj (2-Švéd./Biel.) - M. Bryan, B. Bryan (1-USA) 6:4, 6:4.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.