Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Triumf Hámora a Herichovej

Sportnet|Publikované 27. feb 2009 o 23:00

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVCI POPRADU ZA ROK 2008Horolezec Peter Hámor a hokejistka Mária Herichová zvíťazili v ankete o najúspešnejšieho športovca mesta

NAJÚSPEŠNEJŠÍ ŠPORTOVCI POPRADU ZA ROK 2008

Horolezec Peter Hámor a hokejistka Mária Herichová zvíťazili v ankete o najúspešnejšieho športovca mesta Poprad za rok 2008. Mimoriadnu cenu získal stolný tenista Miroslav Jambor, dvojnásobný medailista z paralympiády v Pekingu. Trénerom roka sa stal Peter Gápa, zakladateľ ženského hokejového družstva HK AquaCity ŠKP Poprad.

POPRAD. Člen klubu Krokus Extrem Sport team Peter Hámor v uplynulom roku vystúpil juhozápadným pilierom na himalájsku horu Ama Dablam, vysokú 6 859 m. Vrchol dosiahol aj na pakistánskom Gasherbrume I (8 068 m) i Gasherbrume II (8 035), všetko spoločne s poľským spolulezcom Piotrom Morawským.

"Lezenie nie je šport ako každý iný. Moja príprava je trošku iná, ja sa viac teším, mám viac príjemných zážitkov ako utrpenia pri ťažkom a tvrdom tréningu. Možno preto si viac vážim tých športovcov, ktorí tomu dokážu obetovať mnoho času a driny. Ja aj pri tréningu som v prírode a robím to, čo mám rád, takže som trochu vo výhode," hodil kompliment svojim kolegom P. Hámor, ktorý už 18. marca letí so svojím poľským spolulezcom do Nepálu, kde sa chystajú na "staré dámy" Daulaghiri a Manaslu.

Vrcholom Gasherbrum I

Čo úspešnému Popradčanovi z minulého roka ostane najviac uchované v pamäti?

"Projekt Gasherbrum I nebol vôbec jednoduchý a jeho realizácia bola dosť dobrodružná. Veľký zážitok s mojimi kolegami máme aj na minuloročný výstup na Annapurnu, kde sme sa vydali najťažšou severozápadnou stenou," poznamenal P. Hámor.

Hokejistky na ZOH

Hráčka HK AquaCity ŠKP Poprad, v súčasnosti HK Slovan Bratislava Mária Herichová sa dostala do slovenskej reprezentácie žien v ľadovom hokeji a zúčastnila sa MS. Zaslúžila sa o postup Slovenska na ZOH 2010 vo Vancouveri, a preto je jej prvenstvo v kategórii mládež do 18 rokov zaslúžené.

Na ďalších priečkach sa v ankete umiestnili: mládež do 18 rokov: 2. Karolína Jurčíková (Klub plávania AquaCity Poprad), 3. Tomáš Sátor (Jazdecký klub Freestyle Poprad), 4. Erik Franický (TJ Mladosť Poprad - džudo), 5. Dominika Baburová (ŽBK Whirlpool Poprad), dospelí: 2. Jana Purdjaková (Dukla B. Bystrica - kulturistika), 3. Pavel Šimko (Opera Sport Team Bratislava - triatlon), 4. Nikola Gápová (HK AquaCity ŠKP Poprad, HK Slovan Bratislava), 5. Radoslav Žemba (Klub plávania AquaCity Poprad).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.