Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Trio spojok z repre vo skvelej forme, Dubajovej 16 gólov v bundeslige!

TASR|22. okt 2001 o 16:33

Berlín 22. októbra (TASR) - Trojica slovenských hádzanárskych spojok účinkujúcich v prestížnej nemeckej bundeslige sa pred odchodom na reprezentačný zraz do Šale a Bratislavy (22. a 23. októbra) predstavila vo výbornej forme

.

Katarína Dubajová z VfL Oldenburgu predviedla doteraz najlepší výkon v Nemecku, keď nepriaznivý polčasový stav 13:16 s Trierom päťgólovou šnúrou a celkovo šestnástimi gólmi sa zaslúžila o víťazstvo 29:24.

Dvojica spojok v drese HC Lipska takmer rovnako výrazne prispela k neuveriteľnému obratu v domácom zápase HCL s jedným z predsezónnych kandidátov na titul Bayerom Leverkusen. Tím Jany Oborilovej a Marcely Vlčkovej prehrával v druhej časti hry s Leverkusenom už o desať gólov, no domáci nakoniec pred 1300 divákmi triumfovali 31:30. Obe Slovenky si pripísali zhodne po štyri góly, z toho po jednom zo sedmičiek.

Kvalitné výkony už dlhšie v bundeslige podáva aj štúrovská rodáčka Annamária Kovácsová. V drese nováčika Teutonie Riemke dopomohla k víťazstvu nad HSG Blombergom 31:26 ôsmimi presnými strelami (1 zo sedmičky).

Káder bývalého reprezentačného kormidelníka Tomáša Kuťku Borussia Dortmund podľahol na palubovke doteraz suverénneho lídra súťaže a niekdajšieho Kuťkovho klubu TV Mainzlar iba o jediný gól 25:26.

Súvisiace články