Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Trio Slovákov v Sparte možno v Česku natrvalo, Petrášovi chýbajú halušky

TASR|28. apr 2003 o 16:16

Praha 28. apríla (TASR) - Trio slovenských futbalistov Rastislav Michalík, Vladimír Labant a Martin Petráš svojím úspešným pôsobením v pražskej Sparte ...

Praha 28. apríla (TASR) - Trio slovenských futbalistov Rastislav Michalík, Vladimír Labant a Martin Petráš svojím úspešným pôsobením v pražskej Sparte vyvrátilo názor rozšírený v českej športovej verejnosti, že hráčom spod Tatier sa na Letnej nedarí. Tieto opory Sparty a slovenského národného tímu dokonca uvažujú, že v Prahe zakotvia natrvalo, v metropole na Vltave im z domoviny chýbajú jedine bryndzové halušky.

"Sparta je najúspešnejším a najbohatším klubom v Česku. Má vynikajúce zázemie a pre futbal výborné podmienky, nemôžem sa sťažovať," priznal pre oficiálnu internetovú stránku Sparty Michalík, ktorému navyše imponuje, že v hráčskej šatni neexistuje jazyková bariéra: "Všetci si pamätajú na časy spoločného štátu, takže jazykové bariéry ani nemôžu byť". Navrátilec do "rudého" dresu V. Labant však jednu rečovú bariéru priznal: "S Miroslavom Barankom je to ťažké. Severnú Moravu v sebe nezaprie a keď spustí, tak nerozumieme".

Česko-slovenské vzťahy vždy sprevádzala určitá dávka rivality, ani Sparta nie je v tomto smere výnimkou. "Najviac to bolo cítiť v hokeji. Stále sme počúvali, aké sme kopytá, ktoré nič nevyhrajú. No a vlani na majstrovstvách sveta sa potom všetci nestačili čudovať," zaspomínal Petráš a Labant ho doplnil: "Vyhrali sme titul a bol pokoj".

Slovenskí športovci, ktorí počas svojej aktívnej činnosti pôsobili v Česku, sa zväčša v tejto krajine usadili natrvalo. "Je to jeden z variantov. I s manželkou sme už o tejto možnosti hovorili, navyše, syn začne navštevovať školu a tak možno v Prahe budeme chcieť zostať," pripustil Labant, ktorý je však na Letnej zatiaľ iba na ročnom hosťovaní z anglického West Hamu United. "Praha je pekná, život v Česku je veľmi podobný tomu na Slovensku, nič mi tu nechýba. Vlastne áno, pravé slovenské bryndzové halušky! Ale všetko nakoniec môže byť inak," necháva si otvorené zadné dvierka Petráš a Michalík dodal: "Ani ja by som sa tomu nebránil, i keď doma je doma a ja za ten môj domov stále považujem Slovensko".

Súvisiace články