Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Triatlon: Zlato pre Cartera, dve medaily na Nový Zéland

SITA|26. aug 2004 o 11:22

ATÉNY 26. augusta (SITA) - Víťazom triatlonu (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh) na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach sa stal Novozélanďan Hamisch Carter, ktorý trať zvládol za 1:51:07,73 ...

ATÉNY 26. augusta (SITA) - Víťazom triatlonu (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh) na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach sa stal Novozélanďan Hamisch Carter, ktorý trať zvládol za 1:51:07,73 h. Úspech Novozélanďanov zvýraznil druhým miestom Bevan Docherty, ktorý dobehol do cieľa so stratou necelých 8 sekúnd, bronz si vybojoval Švajčiar Sven Riederer, ktorý už strácal vyše 25 sekúnd. Carter figuroval po prvej disciplíne - plávaní - až na 33. priečke. Náročnú cyklistickú časť však zvládol excelentne, najrýchlejší čas spomedzi všetkých päťdesiatich pretekárov ho posunul na líderskú pozíciu. Do záverečného behu išiel spolu s ďalšími piatimi súpermi prakticky v jednej skupine. Štvrtý najlepší výkon v bežeckej časti mu stačil na celkové víťazstvo. Pre 33-ročného Novozélanďana je to najväčší úspech v kariére, zo svetových šampionátov už má striebro (1997) i bronz (1993), dvakrát vo svojej kariére vyhral preteky Svetového pohára.

Výsledky triatlonu mužov:

1. Hamisch Carter (N. Zél.) 1:51:07,73 h, 2. Bevan Docherty (N. Zél.) 1:51:15,60, 3. Sven Riederer (Švajč.) 1:51:33,26, 4. Greg Benett (Austr.) 1:51:41,58, 5. Frederic Belaubre (Fr.) 1:52:00,53, 6. Andreas Raelert (Nem.) 1:52:35:62, 7. Rasmus Henning (Dán.) 1:52:37,32, 8. Olivier Marceau (Švajč.) 1:52:44,36