Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Triatlon-zimný: Na ME v Lichtenštajnsku osmička slovenských reprezentantov

TASR|Publikované 7. feb 2007 o 11:51

Bratislava 7. februára (TASR) - Do lichtenštajnského Triesenberg-Steg odcestuje vo štvrtok v raňajších hodinách slovenská výprava triatlonistov, kde ju ...

Bratislava 7. februára (TASR) - Do lichtenštajnského Triesenberg-Steg odcestuje vo štvrtok v raňajších hodinách slovenská výprava triatlonistov, kde ju počas nastávajúceho víkendu (10.-11.februára) čakajú ME v zimnom triatlone. Slovensko na nich obsadí kategórie muži elite (Tomáš Jurkovič/KPŠ Nereus Žilina, Patrik Kuril/KHC Tatranská Štrba, Ján Holiga, Matúš Jurečka/obaja KBL ŠKP Martin), muži do 23 rokov (Peter Mosný/Triklub FTVŠ Bratislava), juniori (Jozef Tomašovič/KPŠ Nereus Žilina, Milan Jurčo/ŠK Tatranské Orly) a juniorky (Monika Kadlecová/KPŠ Nereus Žilina).

Dejisko prvého tohtoročného triatlonového vrcholu roka nie je pre nich neznáme. Vlani tam v rámci pretekov Svetového pohára absolvoval preteky Tomáš Jurkovič a Peter Bartoň, ktorý sa teraz ale do nominácie nedostal. "Trate nie sú náročné čo do profilu. Dôležité bude, či tam počas pretekov bude sneh. Ak by sa tak stalo, mohol by sa presadiť Kuril, v prípade tvrdého povrchu bez snehu zase Jurkovič a Mosný," mieni štátny tréner pre zimný triatlon Milan Slovák. Prognózovať umiestnenie Slovákov si však netrúfol. "Ak by sme ale medzi mužmi mali jedného do desiatky, bol by som spokojný," skonštatoval a dodal: "Medzi mužmi do 23 rokov vkladám nádeje do Mosného, u juniorov je to zložitejšie. V tejto kategórii je to dosť veľká lotéria, nakoľko z roka na rok je tam veľká obmena a konkurencia sa neustále mení. V štafetách, ktoré tiež postavíme, je to hop alebo trop. Keby sme sa ale domov vracali s dvoma medailami, bolo by to vynikajúce."

Súťažný program sa začína v sobotu o 9.00 h štartom ženy elite a do 23 rokov, o 11.00 je štart súťaže muži elite a do 23 rokov, o 13.00 h vybehnú na trať juniori a juniorky. V nedeľu sú na programe štafety.

Súvisiace články