Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Trialista Martin Mihaľ už nesúťaží

Sportnet|Publikované 14. júl 2008 o 22:00

BARDEJOV. V blízkosti mesta smerom k hati na konci Štefánikovej ulice za posledné roky vyrástol trialový areál. Ten tak trochu "konkuruje" priestorom

pri rieke Topľa, kde si mnohí občania urobili verejné smetisko. Nadšenci z KUBO 3AL TEAM-u Bardejov tu vybudovali osem sekcií, kde jazdci na motocykloch sa snažia prejsť s čo najnižším počtom kontaktov so zemou. Minulý rok si tu vyjazdil titul majstra Slovenska domáci pretekár Martin Mihaľ.

Bicykel a motorka

Najväčšie športové úspechy dosiahol Martin Mihaľ na majstrovstvách sveta v cyklotriale. Jeho vitrínu zdobia cenné medaily a pozícia vicemajstra. Prechod na trialový motocykel bol vrcholom aktivity na dvoch kolesách, ktorých sa ešte nevzdal. "Veci sa tak poukladali, že sa nebudem venovať pretekárskej činnosti. V klube sa sústredíme na organizovanie majstrovstiev Slovenska a len pre túto súťaž sme sa dali dokopy. Tieto preteky, to je len hobby, kde sa vkladajú peniaze a späť nepríde nič. Ja som už niečo na dvoch kolesách preskákal a teraz sa chcem venovať exhibičným vystúpeniam. Dávam dohromady známych, ktorí ma podporovali väčšiu časť aktívnej kariéry, a chcem to spojiť s kaskadérskymi kúskami," naznačil udalosti M. Mihaľ, ktorý vie, že aj v tomto športe je úbytok záujemcov a samotný Bardejov nemal zastúpenie. "Cez víkend tu štartovalo 19 jazdcov, medzi ktorými boli dvaja z Česka a jeden Poliak. Uvidíme, aká bude základňa, či bude pre koho robiť preteky. Nemáme problém rozšíriť a skvalitniť sekcie, len aby mal na nich kto jazdiť."

Prídu exhibície

"Potrebuje to kvalitnú materiálnu podporu. Veď stroje si ničia každý deň a nie sú lacné. Z mojich skúseností viem, že keď som povedal cenu za vystúpenie, tak skoro nikdy sme sa nedohodli s organizátorom. Platí to najmä pre také malé mestá ako Bardejov. Vo veľkých, kde príde na podujatie podstatne viac ľudí, za polhodinové vystúpenie dokážu zaplatiť aj 50-tisíc. Ja sa viem dostať na veľké akcie," predvída dnes už bývalý aktívny skokan na dvoch kolesách, ktorý sa pokúšal o zápis do knihy rekordov za skok cez ležiacich ľudí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.