Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tri razy si pochrámal rameno, dva razy bol na operácii a vysedáva na tribúne spolu s ostatnými maródmi

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Každý sa teší na Vianoce z iných dôvodov. Niekto má však aj špeciálny motív, aby boli tieto sviatky čím skôr. Napríklad i Samuel

Polomský (na snímke úplne vľavo). Práve toto obdobie sa bude niesť totiž v znamení jeho rysujúceho sa návratu na ľad po dlhokánskej pauze. "Ak sa nič nepredvídané nestane, po Vianociach by som si mal znovu obliecť hokejový výstroj a zahrať si majstrák," poznamenal 22-ročný útočník HK Spišská Nová Ves, ktorý si vykĺbil rameno v stretnutí 4. kola extraligy proti Skalici 15. septembra. "Bol to podobný úraz, aký mal pred časom aj Ľubo Vaic. Mne sa to prihodilo v súboji pri mantineli, nebol to tvrdý kontakt, ale zovrelo mi ruku a bolo to."

Samove patálie s pravým ramenom sú však staršieho dátumu. Už v uplynulom ročníku v poslednom stretnutí základnej časti spadol nešťastne na ľad a táto časť tela vypovedala poslušnosť. Myslel si ale, že to povolí, nepodrobil sa chirurgickému zákroku. "Vynechal som nejaké zápasy, no akonáhle ustali bolesti, znovu som hral. Teraz sa ale už nič odkladať nedalo. Bolo treba ísť na operáciu do Bratislavy." Lenže to ešte nie je všetko v jeho diagnóze. Tohto mladého ofenzívneho hráča rameno zradilo prvý raz už ako 17-ročného juniora. "Aj vtedy som bol na operácii. Teraz som si to zopakoval."

Vyše troch mesiacov je teda Polomský na "péenke". Postupne pred dvoma týždňami začal s tréningom, opatrnosť bola na mieste. Prvý raz sa ani puku nedotkol, teraz si už zahrá bago, skúša aj streľbu, len súbojom sa, pochopiteľne, vyhýba. Najhorší bol prvý mesiac, keď nosil ortézu. Akonáhle ju dal dolu, začala rehabilitácia, rozhýbanie postihnutej partie. "Budem musieť rameno viac posilňovať, aby bolo pevnejšie, lebo už by som nebol rád, keby sa mi to prihodilo do tretice." Podpichli sme ho, či nezabudol hrať hokej, ale zasmial sa s dôvetkom, že hokejové grífy zostávajú v pamäti naveky. "Už sa neviem dočkať, kedy budem k dispozícii a oprášim ich."

Polomský vlastne odštartoval smoliarsku sériu zranení v tíme extraligového nováčika. "Sedávame na domácich stretnutiach spolu na tribúne viacerí maródi: Ondov, Krausz, Ilavský a ja. Prežívame to ťažko, sú to väčšie nervy, lebo nemôžeme mužstvu pomôcť. Dúfam však, že naša šanca na záchranu ešte bude stále tlieť." V uplynulej sezóne Samo nastupoval s Ondovom a Libom. S oboma jeho parťákmi sa v tomto ročníku už nestretne na ľade. Ku komu ho tréner Vladimír Klinga zaradí, to ešte nevie. V tých pár dueloch, čo stihol dosiaľ absolvovať, strelil jeden gól a zaznamenal jednu asistenciu. Rád by túto bilanciu čím viac obohatil. "Ešte mám ísť na jednu kontrolu pred Vianocami. Lekári hovorili, že pravdepodobne až v januári by bolo rozumné naskočiť do súťažného rýchlika, ale pokiaľ sa budem cítiť dobre, rád by som to urýchlil. Všetko bude záležať na mojich pocitoch. Nemienim to prehnať, aby som sám sebe viac neuškodil. Uvedomujem si, že sprvoti to bude ťažké, lebo resty v príprave sú, ale postupne sa do toho dostanem," dodal hráč, ktorý má platný kontrakt aj na budúci ročník. Či zostane na Spiši, alebo sa prípadne poberie inde, ak nebodaj mužstvo opustí elitu a objavili by sa ponuky, to mu nevŕta v hlave. Hlavné preňho je znovu byť plnohodnotným členom kolektívu. Aj jeho návrat by mal zvýšiť silu východniarov vo finiši základnej časti.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.