Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tri prehry východoslovenských tímov, česť zachraňovalo Humenné

Sportnet|Publikované 6. okt 2002 o 22:00

V 11. kole doma opäť ukázal nedobytnosť brány hostí prešovský Tatran, už po úvode bola knokautovaná Čaňa, v Senci prehrali Ličartovce, a tak česť

východu zachraňovalo akurát Humenné doma s ŠKP Devín. Nasleduje reprezentačná pauza, v ktorej sa hádam zástupcovia východu dajú dohromady...

Program 12. kola II.ligy: sobota 19. októbra o 10.30 hod.: Devín - Dubová, o 14.00 hod.: R. Sobota - Nitra, Podbrezová - Senica, Čaňa - Nováky, V. Leváre - Humenné, Ličartovce - B. Bystrica, D. Streda - Senec, nedeľa 20. októbra o 10.30 hod.: Slovan B - Prešov.

Prešov - Nitra 0:1 (0:0)

Prešov - Ďalší šok pripravili svojim priaznivcom futbalisti prešovského Tatrana v jedenástom druholigovom kole. Päťkrát mali zeleno - bieli výhodu domáceho prostredia, no ani raz sa ešte neradovali z plného bodového zásahu. Ani za odvolaného V. Gombára, ani za S. Barana, ktorý vydržal pri hlavnom kormidle len tri kolá, a ani za súčasného povereného trénera J. Molku. Domáca bilancia tatrancov je veľavravná. Tri prehry a dve remízy na vlastnom ihrisku vedú prešovský futbal stále nižšie a nižšie... Pred zápasom s Nitrou sa zeleno - bieli zastrájali, vraj teraz to už príde. Lenže prišlo ďalšie sklamanie. Z výsledku, ale hlavne z výkonu. Po tom, čo Molkovi zverenci ukázali náznaky zlepšenia v pohári proti Trenčínu a celkom solídne sa uviedli výkonom i na Gemeri v minulom kole, tentoraz doma prepadli po každej stránke. Zarazil však spôsob, akým Prešovčania ponúkli body Nitranom. Hrali akoby bez záujmu, v strede poľa ťarbavo, ťažkopádne, spomalene, bez akejkoľvek myšlienky. Keby ukázali prešovskí hráči aspoň toľko vôle na trávniku ako pri presadzovaní svojich osobných záujmov, možno by si i tých čoraz menej verných fanúšikov proti sebe znovu nepoštvali. Futbal, v ktorom sa na začiatku domácim zranil Fabuľa, to bol slabý. O jeho výsledku rozhodla hrúbka v obrane Tatrana. Hostia síce v Prešove vyhrali, lenže ani oni toho veľa neukázali...

Gól: 70. Szorád. Pred 1043 divákmi rozhodoval Smolák. ŽK: Dic - Čeman. Prešov: Ferenc - Zajcev - Hricko, Palša - A. Kočiš, Jantek (60. Hatok), Fabuľa (18. D. Kakaščík, 75. Slanina), T. Pončák, Dic - Viazanko, Jakubko. Nitra: Ondruška - Kostoláni, Čeman, Szorád (72. Ferenczy, 90. Poláček), Burák - Kušpál, Uhrík, Štajer, Ďatko - Bakoš, Kovan (38. P. Horváth).

Ján Molka (tréner Tatrana): "Oproti predchádzajúcim zápasom nášmu mužstvu chýbala ľahkosť i nápaditosť. Mám pocit, že hráči si až príliš uvedomovali dôležitosť zápasu. Niektorí neodviedli ani svoje štandardné výkony. Sklamal útok, obrana spravila jednu chybu, za ktorú sme draho zaplatili."

Ján LEŠKO

Dubová - Čaňa 2:0 (2:0)

Dubová - Hneď prvý útok zakončil Mojík gólom a ten zvýšil sebadôveru domácich, takže v prvom polčase nepustili súpera do vážnejšej akcie. V 3. min. vnikol Kamenský do pokutového územia hostí, no vybojoval iba rohový kop. V 11. min. znova unikol Kamenský a jeho prihrávku Penov premenil na druhý úspech domáceho tímu. V 27. min. Kamenský poslal Huríkov center hlavou tesne nad bránu a v 43. min. sa Holmík ocitol sám pred bránou Čane, ale nastrelil len Zajaroša. Tlak domácich v druhom polčase poľavil a viac sa zamerali na obranu. Napriek tomu v 60. min. Čibenka z hranice pokutového územia vystrelil tesne nad brvno a v nadstavenom čase Kuzma zblízka trafil brankára. Hostia pohrozili v 52. min., keď po priamom kope hlavičkovali tesne nad bránu Vyskoča a v 65. min. Golian vykopol loptu smerujúcu do prázdnej brány.

Góly: 1. Mojík, 11. Penov. ŽK: Golian, Čižmár. Rozhodoval Richtárik pred 752 divákmi. PETROCHEMA: M. Vyskoč - L. Hurík, Golian, Čibenka, Mojík - Kuzma, V. Pavlík, Holmík (75. Ernek), Penov (89. Kleskeň) - Frišnič (75. Stacho), Kamenský. Tréner L. Molnár.

FK: Zajaroš - Pazúr, Kohút (79. Ungvölgyi), Gábor, Čižmár - Magyesi, Maďarík (60. Mihálik), Kundra, Brunacký - E. Žiga (81. Mišenčík), Török. Tréner P. Fecko.

(db)

Senec - Ličartovce 3:1 (3:1)

Senec - Pre lídra sa súboj nezačal dobre, v 4. min. zahrával priamy kop z pravej strany Solotruk a Novotný pri pravej žrdi zblízka dostal loptu do siete. Potom išiel dvakrát sám na Jakubecha Piatka - v 19. min. sa mu gólman hodil pod nohy a loptu zblokoval, v 32. min. ju zasa vyrazil. Hostia sa nevedeli na piešťanskom trávniku nájsť, v 19. min. Majoroš minul bránu, v 21. min. sa Krakovský prešmykol až ku Kollárovi, ten ho nezastavil, no pomohla mu žrď. V závere polčasu Senčania rozhodli: v 36. min. Guldan pekne uvoľnil Takáča a ten v rýchlosti Jakubecha prestrelil. Z takmer rovnakého miesta strelil v 42. min. tretí gól i Rožník po dobre zahranom signále domácich. Druhopolčasové dianie ovplyvnilo Lukáčovo vylúčenie, pribudlo nervozity a hoci hostia viac útočili, v ich hre chýbal pokoj, myšlienka. Napriek tomu v 65. min. tečoval Lapšanský loptu za Kollárov chrbát. O štyri minúty Pagorovu hlavičku v páde domáci brankár chytil a dobre mu vykryl priestor i pri akcii v 84. min. V 76. min. Lesniak hlavičkoval vedľa, v 82. min. Höger prehodil loptu Lapšanskému, lenže ten ju poslal nad bránu a do priestoru brány netrafil ani v nadstavenom čase Krakovský, nuž sa hostia museli zmieriť s prvou prehrou.

Góly: 4. Novotný, 36. Takáč, 42. Rožník - 65. Lapšanský. ŽK: R. Šimko, Guldan, Krakovský. ČK: 59. Martin Lukáč. Rozhodoval P. Šuniar pred 895 divákmi.

KOBA: Kollár - Martin Lukáč, Novotný, Spišák - Rožník (66. Juričkovič), Solotruk, Volf, Guldan, Juska, Piatka (82. Beňo), Takáč (90. Božok). Tréner J. Valovič.

STEEL TRANS: Jakubech - Kišš, Šinglár, Krakovský - R. Šimko, Andraščík (64. Höger), J. Majoroš, Lesniak, Bicák (64. Tomko) - Lapšanský, Hrivňák (46. Pagor). Tréner J. Vukušič.

(bd)

Humenné - ŠKP Devín 1:0 (1:0)

Humenné - Zápas mužstiev zo stredu tabuľky priniesol len málo futbalovej kvality. Hlavne domáci pôsobili v stretnutí kŕčovito, viazla im súhra a tri dôležité body ostali pod Vihorlatom len vďaka humenskému gólmanovi Semanovi a smole Devínčanov v koncovke. Po opatrnom začiatku z oboch strán prišiel rozhodujúci moment už v prvej desaťminútovke. Opiela vysunul Ondíka, jeho strelu brankár hostí Kamiš ešte vytlačil na roh, no po jeho rozohraní k vzdialenejšej žrdi nekrytý Turok-Heteš hlavou otvoril skóre. To bolo ale zo strany Humenčanov na dlhé minúty všetko. Územnú prevahu získali hostia, no strely Petra Majerníka, Marka a Masaroviča brankár Seman kryl a Kellerov pokus letel nad. V 35. min. sa nepresadil domáci Bodnár a v závere polčasu ho napodobil aj spoluhráč Kapráľ. Hostí nepotešila 45. min., keď Santai zbytočne zozadu fauloval Turoka-Heteša a Devínčania hrali celý druhý polčas len s desiatimi. Napriek tomu to boli práve oni, ktorí mohli po prestávke nielen vyrovnať, no zápas dokonca aj otočiť. V 55. min. postupoval Keller sám na Semana, no tesne minul a o dve minúty hrúbku M. Veselého nevyužil v čistej pozícii Bartošek. Humenčania mali o zápase rozhodnúť v 68. min., keď Bažík vysunul Šama, ktorý sa zbavil obrancu a obišiel aj brankára Kamiša, no z 8 m nepochopiteľne prestrelil jeho prázdnu bránu. Keď sa o dve minúty nepresadili ani Kapráľ s Myciom, prišli na rad opäť hostia. Po jedinom rohu v druhom polčase hlavičkoval k tyči Horváth, no Seman v poslednej chvíli kryl a humenský brankár podržal mužstvo aj pri strele Masaroviča a hlavičke Petra Majerníka. Keď ho v 86. min. Keller už prekonal, lopta sa odrazila od žrde. Už v nadstavenom čase po dlhom aute sa lopta dostala do päťky opäť ku Kellerovi, no domáci brankár si čisté konto udržal.

Gól: 8. Turok-Heteš. Pred 950 divákmi rozhodoval Minárčik. ŽK: Šamo, Bodnár, Čerňa, Turok-Heteš - Kordoš, Santai. ČK: 45. Santai. HUMENNÉ: S. Seman - M. Veselý - Turok-Heteš, Čerňa - Bodnár, Mycio, T. Opiela, Šamo (82. P. Kočiš), M. Bažík - Kapráľ, Ondík (40. Gavula). DEVÍN: Kamiš - Pavol Majerník - Marko, Kordoš (66. Kuťka) - Bartošek, Schlesinger (26. Sliško), C. Horváth, Peter Majerník, Santai - Masarovič, Keller.

Marián ŠKUBA

Ďalšie zápasy: Senica - Slovan B 1:0 (0:0), gól: 71. Velický. Rozhodca: Benko, ŽK: Puchner, Hesek, Suchý (všetci Slovan B), ČK: 90. Hejčík - 90. Petruš za vzájomné napadnutie, 1200 divákov.

Topoľčany - Podbrezová 0:0, rozhodca: Anguš, ŽK: Vodecký, Pánis, Vágner, Kočiš - Rybnikár, 2400 divákov.

Dunajská Streda - Rimavská Sobota 1:1 (1:1), góly: 13. Bognár - 14. Pastva. Rozhodca: Pavlík, ŽK: Sováb - Adamec, Benko, Švikruha, Teplanský, 1275 divákov.

Banská Bystrica - Veľké Leváre 2:0 (0:0), góly: 58. Libič, 90. Bartoš. Rozhodca: Šimon, ŽK: Andrejko (V.Leváre), 1112 divákov.