Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tri podtatranské kolektívy doma zakopli

Sportnet|Publikované 1. nov 2005 o 23:00

V. LIGAV. LOMNICA - SOLIVAR 1:2 (0:1)Stretnutie nováčikov súťaže začali Lomničania útočným náporom a svojho súpera dostali pod tlak. Vytvorili si

V. LIGA

V. LOMNICA - SOLIVAR 1:2 (0:1)

Stretnutie nováčikov súťaže začali Lomničania útočným náporom a svojho súpera dostali pod tlak. Vytvorili si niekoľko šancí na skórovanie, tú najvyloženejšiu v 20. minúte po rohovom kope Tribulu, keď Galschneiderov pokus brankár hostí vyrazil. Po polhodine hry hostia hru vyrovnali a neraz nebezpečne pohrozili. Tesne pred prestávkou korunovali svoju snahu vedúcim gólom Vybírala. Po zmene strán zaskočili hostia domácich rýchlym druhým gólom, keď Kostelník prehodil brankára Dziaka. Lomničania sa nevzdávali, ale hostia svoj náskok udržiavali. V 76. minúte si však dali vlastenca a domácim blikla iskierka nádeje. V samom závere však už Lomničania svoju túžbu vyrovnať nenaplnili, keď najväčším ich problémom bolo prejsť cez pevnú obrannú hradbu Solivaru.

Góly: 76. Zábava (vlastný) - 40. Vybíral, 50. Kostelník. Pred 100 divákmi rozhodoval Dobrovský. ŽK: Precák, Galschneider, Duchnický, Tribula (všetci V. Lomnica). V. LOMNICA: Dziak - Kubík, Galschneider, Solár, Mačutek (55. Repiščák) - Malinovský, Tribula, Duchnický - Babiáš, Bojňanský, Precák.

PLAVNICA - MIKLUŠOVCE 2:3 (1:3)

Za pekného počasia začali domáci veľmi zle, keď nedokázali dostatočne obsadiť hráčov Miklušoviec. Tí v prvej polhodine dokázali streliť tri góly! Dva z kopačiek Petrenčáka a jeden dal Gajdoš. Plavničania premohli svoju nemohúcnosť až ku koncu polčasu. Najprv v 35. minúte trafil brvno Ilčišák a o desať minút znížil nepriaznivý stav Varga po prihrávke Šomského. V druhom polčase sa domácim tiež veľmi nedarilo, ich útoky končili buď už v strede ihriska, alebo na takticky hrajúcej obrane súpera. Šťastena nepriala ani Šomskému, ktorého dve čisté šance ostali nepremenené. Konečný stav zápasu upravil v 83. minúte Pavlišin zo značky bieleho bodu. Záverečný tlak Plavničanov, ktorý mal prísť oveľa skôr, hostia zaslúžene ubránili.

Góly: 45. Varga, 83. Pavlišin (z 11 m) - 11. a 27. Petrenčák, 5. Gajdoš. Pred 300 divákmi rozhodoval Laufik, ŽK: Petrenčák 2, ČK: Petrenčák (Miklušovce). PLAVNICA: Sudimák - Pavlišin, Rybovič, Kandrač (15. Diňa), Murcko - Hricko, Grajzinger (51. Maček), Ilčišák, Martinek - Šomský, Varga.

JUNOŠPORT N. ĽUBOVŇA - ZÁBORSKÉ 1:1 (1:1)

Góly: Kačmarčík - Kušnír. Pred 100 divákmi rozhodoval Kostík, ŽK: Mariančík, Čomič - Mihók, Ficko.

RASLAVICE - ŠTRBA 1:0 (0:0)

Hostia začali veľmi nešťastne, keď sa im už na rozcvičke pred stretnutím nešťastne zranil kapitán Macko. Napriek tomu Štrbania v prvom polčase kontrolovali hru a mali herne navrch. Dobrú príležitosť na otvorenie skóre mal Badzik, ale šancu nevyužil. Domáci sa snažili presadiť nakopávanými loptami a s tými si hostia poradili. V strede poľa si Podtatranci držali svojho súpera na dištanc, ale ani to im neprinieslo úspech. V druhom polčase sa hostitelia spoliehali na priazeň rozhodcov a hru kúskovali častým prerušením, keď sa prakticky po všetkých zákrokoch ocitli ich hráči na trávniku. Jedna z takých situácií sa odohrala v 60. minúte, keď domáci Šesták spadol v pokutovom území a hlavný rozhodca bez rozmýšľania odpískal jedenástku. Tú sám postihnutý hráč premenil a domáci išli do vedenia. V samom závere boli hostia veľmi blízko k vyrovnaniu, avšak Badzik v 87. minúte tutovku trestuhodne zahodil.

Gól: 60. Šesták (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Kovaľ, ŽK: Bily - Galovič, Marušák, Sabo, Brezina, Hyriak. ŠTRBA: Marušák - Brezina, Koch, Hyriak, Pamula - Sabo (78. Ľ. Levocký), Melek, Jina, M. Levocký - Badzik, Galovič.

SP. BYSTRÉ - KRUŽĽOV 4:1 (2:1)

Domáci začali raketovo a už v 1. minúte išli po rohovom kope po presnej koncovke Rusnačka do vedenia. Gól však hostiteľov upokojil natoľko, že sa úplne prispôsobili slabej hre súpera a tak sa nebolo na čo pozerať. Po jednom z mála protiútokov hostí sa Kružľovu podarilo vyrovnať. Domáci však odpovedali okamžite, keď Kubov rozvlnil sieť. Do druhého polčasu nastupovali hráči Spišského Bystrého s ambíciou hrať lepšie, avšak obraz hry sa prakticky vôbec nezmenil. Aj keď sa hralo na polovičke hostí, dlho bez gólového efektu. Až v záverečnej desaťminútovke potvrdili domáci svoju prevahu ďalšími presnými zásahmi, ktorými spečatili svoje zaslúžené víťazstvo.

Góly: 1. Rusnačko, 32. Kubov, 80. Lopúch, 85. Skokan - 30. Kačmar. Pred 250 divákmi rozhodoval Galik, ŽK: Poracký, P. Herák, Michlík - Kost, Gogoľ, R. Kantor. SP. BYSTRÉ: Sasák - P. Herák, Vitko, Kubičko, Poracký (80. Orolín) - Pekarčík (70. Skokan), Lopúch, Rusnačko, Michlík - Kubov (65. Šimonovič), Pitoňák.

ĽUBOTICE - HRANOVNICA 3:0 (0:0)

Oba celky začali aktívne a v prvom polčase sa hral obojstranne svižný futbal. V úvode však domáci i hostia zaostávali v streľbe, ktorá im robila značné problémy. Oba tímy nevyužili pár gólových príležitostí a aj preto sa išlo do kabín za bezgólového stavu. Druhý polčas ovplyvnil hneď jeho úvod, keď po chybe hostí sa dostali domáci do vedenia. Tento moment ich viditeľne povzbudil, a naopak, hosťom ubral zo sebavedomia. Napriek tomu boli za tohto stavu Hranovničania dvakrát blízko k vyrovnaniu, ale Martin Palguta ani Dulovič, ktorý prehodil bránu, svoje šance nezúžitkovali. Postupne sa začala prejavovať i slabšia kondícia hostí a domáci to dokonale využili. Málo behaví záložníci Hranovnice nestačili pokryť domácich hráčov a tí lavínovitými útokmi rozleptali obranu Podtatrancov. Výsledkom toho boli ďalšie dva inkasované góly. Od vyššej prehry zachránil Hranovnicu brankár Marek Liptaj, ktorý zneškodnil štyri samostatné nájazdy hostiteľov.

Góly: 47. Sabol, 58. Franta, 67. Baran. Pred 250 divákmi rozhodoval Friga, ŽK: Olexa, Hrušovský (obaja Hranovnica). HRANOVNICA: Marek Liptaj - Šavel, Hrušovský, Milan Liptaj, Olexa - Husár, M. Gajan, Dulovič, Diviak (60. Brož) - Oravec, Martin Palguta.