Favoriti nezaváhali. Súperi ich však potrápili. (Autor: dod)
Sportnet|Publikované 13. jan 2016 o 23:00

Družstvá na prvých dvoch miestach, B-team i Gunners, nenašli premožiteľov.

Posledná predvianočná sobota patrila Popradskej futsalovej lige a jej 7. a 8. kolu.

POPRAD. B-team to však nemal tentoraz ľahké. Jeho súperi sa do neho pustili bez rešpektu. Beer Boys i Livers pub Matejovce s ním hrali vyrovnanú partiu.

Pivári na gól odpovedali stále vyrovnaním. Osudnou sa im stala päťminútovka v strede druhého polčasu. B-team odskočil o dva góly, na ktoré už Beer nedokázal odpovedať.

Korigoval až po zvuku sirény, keď nariadený priamy kop dokázal využiť bombou Rušin. Darilo sa Svitekovi z B-teamu, ktorý zaznamenal čistý hetrik.

Vyrovnaný zápas sa očakával medzi Young Guns a Gunners. Mladíci ale stále hľadajú minuloročnú formu. S Gunners dokázali hrať vyrovnanú partiu len prvý polčas.

Aj v tomto zápase sme videli góly so zvukom sirény. Pokorný z Guns ho strelil na konci prvého polčasu a Jurčo z Gunners na konci zápasu. Beer Boys ukazujú stúpajúcu formu. Po tom, čo poriadne vytrápili lídra súťaže B-team, si poľahky poradili s Elron Teamom.

Elroňáci strelili prvý gól, no na viac sa už nezmohli. Stále sa trápia s koncovkou, ich strelci nedokážu skórovať ani z vyložených šancí.

Zaznamenali sme opäť červenú kartu, ktorú udelil rozhodca brankárovi Dulebovi z Gunners za hru rukou mimo bránkového územia.

K Svitekovmu hetriku sa pridali ešte ďalší dvaja s troma gólmi v zápase. Podarilo sa to hráčom Gunners Siskovi a Kuchtovi.

Strelcom i naďalej kraľuje Svitek so 16 gólmi pred Siskom z Gunners, ktorý ich dal 11. Najlepší brankár je zatiaľ Solus z Gunners s priemerom 2,67 gólu na zápas.

V tabuľke si vymenili miesta Beer Boys s Elron Teamom. Ostatné družstvá si udržali svoje postavenie.

Výsledky: YOUNG GUNS – GUNNERS 1:5 (1:1), góly: Pokorný – Podolinský, Siska po 2, Jurčo, BEER BOYS – B-TEAM 3:4 (1:1), góly: Petruščák M. 2, Rušin – Svitek 3, Andráš, LIVERS PUB MATEJOVCE – GUNNERS 4:7 (2:5), góly: Ilavský S., Joppa, Kredatus, Varga – Kuchta, Siska po 3, Podolinský, YOUNG GUNS – ELRON TEAM 3:2 (2:1), góly: Pokorný 2, Martinko – Findura, Karabin, LIVERS PUB MATEJOVCE – B-TEAM 2:4 (0:2), góly: Joppa, Kredatus – Andráš 2, Gandžala, Hudák, BEER BOYS – ELRON TEAM 4:1 (2:1), góly: Kováč, Melicherčík, Petruščák M., Romaňák – Bilina.

1. B-TEAM 8 7 1 0 49:14 22
2. GUNNERS 8 6 2 0 36:21 20
3. YOUNG GUNS 8 3 1 4 19:26 10
4. BEER BOYS 8 2 1 5 17:31 7
5. ELRON TEAM 8 1 2 5 21:34 5
6. PUB MATEJOVCE 8 1 1 6 17:33 4