Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tri asistencie Ladislava Nagya

Sportnet|Publikované 6. nov 2006 o 00:00

V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa predstavili traja slovenskí hokejisti. Po jednej asistencii si vo vzájomnom súboji vo Washingone pripísali do

kanadského bodovania domáci Richard Zedník aj Marián Hossa z Atlanty. Útočník Phoenixu Coyotes Ladislav Nagy vyšiel naprázdno v Anaheime.

V dvanástich sobotňajších dueloch nastúpil rovnaký počet slovenských hokejistov. Do streleckých listín sa zapísali piati z nich. Marián Hossa bol opäť strojcom víťazstva Atlanty na ľade "ostrovanov" z New Yorku. Dôležitý vyrovnávajúci gól Bostonu v poslednej minúte duelu s Tampou Bay obstaral obranca Zdeno Chára. "Medvede" sa tešili potom z víťazstva po predĺžení. Ani jeden gól a jedna asistencia Pavla Demitru nestačili na body Minnesote, ktorá stratila domácu sériu bez prehry v zápase s rozbehnutým Nashvillom. Po dlhšej hluchej pauze sa tromi gólovými prihrávkami blysol Ladislav Nagy v drese Phoenixu. Kojotom sa konečne podarilo dosiahnuť ďalšie víťazstvo v súťaži nad Los Angeles. Za hostí si jednu asistenciu pripísal obranca Ľubomír Višňovský.

Slovenský hokejista Richard Zedník bude svojmu klubu Washington Capitals chýbať najbližšie dni pre zlomené zápästie. Tridsaťročný krídelník utrpel zranenie ešte v piatkovom stretnutí s Atlantou (3:4) a na súboj v noci na nedeľu na ľade Philadelphie (5:3) už nenastúpil. Ako dlho bude banskobystrický rodák mimo profiligového diania, klub z hlavného mesta USA zatiaľ neuviedol.

PIATOK:

Washington - Atlanta 3:4 (1:0, 2:3, 0:1). Góly: 13. Zubrus, 22. Clark, 40. Zubrus - 32. Sim, 35. De Vries, 35. Viačeslav Kozlov (MARIÁN HOSSA), 41. Rucchin.

Columbus - Calgary 5:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0, 1:0). Góly: 4. Fiodorov, 16. Westcott, 18. Výborný, 53. Výborný, rozhodujúci samostatný nájazd Malhotra - 16. Iginla, 21. Langkow, 43. Tanguay), 48. Phaneuf.

Edmonton - Dallas 2:3 (0:2, 1:1, 1:0). Góly: 25. Smyth, 59. Sýkora - 13. Morrow, 19. Hagman.

Anaheim - Phoenix 6:2 (1:0, 4:0, 1:2). Góly: 18. Kunitz, 23. Penner, 29. Selänne, 35. O´Donnell, 39. McDonald, 45. Pronger - 42. Fischer, 51. Comrie.

SOBOTA:

Buffalo - Toronto 1:4 (1:1, 0:3, 0:0). Góly: 8. Hecht - 18. Sundin, 30. Tucker, 32. O'Neill, 33. Sundin.

Boston - Tampa Bay 6:5 po predĺžení (1:1, 3:4, 1:0 - 1:0). Góly: 5. Savard, 30. Savard, 32. Kessel, 38. Axelsson, 60. CHÁRA, 61. Murray - 13. Fedotenko, 28. Richards, 32. Alexejev, 36. St. Louis, 39. Afanasenkov.

New York Islanders - Atlanta 1:4 (0:3, 1:1, 0:0). Góly: 26. J. Blake - 3. Vigier, 18. MARIÁN HOSSA, 19. Larsen, 39. McCarthy (MARIÁN HOSSA).

Detroit - Columbus 4:1 (1:0, 3:1, 0:0). Góly: 18. Cleary, 29. Zetterberg, 35. Cleary, 36. Samuelsson - 28. Hainsey.

Montreal - New Jersey 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Góly: 34. Higgins - 13. Pandolfo, 31. Rafalski.

Ottawa - Carolina 2:3 (1:0, 1:1, 0:2). Góly: 3. Alfredsson, 23. Hamel - 36. Cole, 41. Ray Whitney, 51. Ray Whitney.

Philadelphia - Washington 3:5 (1:4, 0:0, 2:1). Góly: 13. Gagne, 47. Sanderson, 55. Umberger - 4. Ovečkin, 13. Clymer, 19. Morrisonn, 20. Ovečkin, 41. Clymer.

St. Louis - Calgary 2:3 (1:2, 1:0, 0:1). Góly: 15. Guerin, 22. Tkachuk - 6. Lombardi 12. Ritchie, 56. Iginla.

Minnesota - Nashville 3:4 (1:2, 2:1, 0:1). Góly: 3. Nummelin, 25. DEMITRA, 32. Parrish (DEMITRA) - 5. Sullivan, 17. Timonen, 30. Kariya 44. Weber.

Phoenix - Los Angeles 6:4 (3:3, 3:1, 0:0). Góly: 3. Doan, 14. Lisin, 15. Laraque, 23. Doan (NAGY), 26. Jovanovski (NAGY), 27. Seidenberg (NAGY) - 5. Kopitar, 7. Kostopoulos, 12. Armstrong (VIŠŇOVSKÝ), 38. Frolov.

Colorado - Vancouver 3:2 (0:1, 2:1, 1:0). Góly: 22. Brunette, 33. P. Šťastný, 44. Brunette - 20. Näslund, 27. D. Sedin.

San Jose - Pittsburgh 3:2 (0:0, 2:1, 1:1). Góly: 21. McLaren, 30. Carle, 41. Grier - 28. Oueller, 42. Moore.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey1375132:3815

2. Pittsburgh1174039:3014

3. NY Rangers1376047:4714

4. NY Islanders1365237:4014

5. Philadelphia1339128:537

Severovýchodná divízia

1. Buffalo13111159:3623

2. Toronto1685354:5619

3. Montreal1373343:3717

4. Ottawa1257037:3010

5. Boston1145229:4310

Juhovýchodná divízia

1. Atlanta16103357:4423

2. Carolina1576248:5316

3. Florida1567241:4914

4. Washington1354443:4514

5. Tampa Bay1467145:4313

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Nashville1393147:3919

2. Detroit1494138:3119

3. St. Louis1346334:4411

4. Columbus1247128:399

5. Chicago1349035:478

Severozápadná divízia

1. Minnesota13103041:2720

2. Colorado1475246:4316

3. Vancouver1577138:3715

4. Edmonton1376038:3614

5. Calgary1347234:3910

Pacifická divízia

1. Anaheim14100450:3324

2. Dallas13112042:2422

3. San Jose15105046:3420

4. Los Angeles1649336:4811

5. Phoenix14410036:638

KANADSKÉ BODOVANIE

1. MARIÁN HOSSA (Atlanta)1612921

2. Jaromír Jágr (NY Rangers)1341620

3. Rod Brind'Amour (Carolina)1541519

4. Ray Whitney (Carolina)1551419

5. Vincent Lecavalier (Tampa Bay)1481119

6. Ilja Kovaľčuk (Atlanta)1691019

7. Maxim Afinogenov (Buffalo)1381119

8. Sidney Crosby (Pittsburgh)1161218

9. Brendan Shanahan (NY Rangers)1312618

10. Mats Sundin (Toronto)1681018

11. Joe Thornton (San Jose)1521618

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Atlanta)1612921

2. Stümpel (Florida)155712

3. Svatoš (Colorado)143811

4. Demitra (Minnesota)133811

5. Nagy (Phoenix)143710

6. Šatan (NY Islanders)13279

7. Handzuš (Chicago)8358

8. Chára (Boston)11358

9. Višňovský (Los Angeles)16358

10. Gáborík (Minnesota)7437

11. Zedník (Washington)12257

12. J. Kolník (Florida)15415

13. Radivojevič (Minnesota)13235

14. Meszároš (Ottawa)12134

15. Ružička (Philadelphia)7112

16. Kopecký (Detroit)11101

--------------------------------------------

Peter Budaj (Colorado)5132,6191,15%

(za menom počet zápasov, počet inkasovaných gólov, gólový priemer, perc. úspešnosť zásahov)

Súvisiace články