Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Treťoligový šláger jasnou záležitosťou Slavoja

Sportnet|Publikované 7. okt 2002 o 22:00

Trebišov Nečakane húževnato vzdorovali v treťoligovom šlágri medzi Trebišovom a Svidníkom domácemu Slavoja hostia spod Dukly. Obetavou hrou v obrane

veľa futbalistom lídra nedovolili, ba boli to práve oni, kto mohol otvoriť skóre. Harakaľova hlavička však v sieti neskončila, a tak bol prvým strelcom prestížneho súboja domáci Branislav Frajkor. V čase, keď už všetci čakali na polčasový hvizd rozhodcu, využil zaváhanie svidníckej defenzívy a po opakovanej dorážke otvoril skóre. "Ani ja som veľmi neveril, že by sme mohli ešte pred prestávkou streliť gól. Z hľadiska vývoja zápasu to bol veľmi dôležitý moment. Gólom do šatne sme trochu schladili snaživých hostí a zároveň to bola pre nás výborná vzpruha do druhého dejstva, prezradil dvadsaťročný odchovanec Slavoja, ktorých bola v základnej jedenástke plná zostava! Strelecký zásah za chrbát bezmocného Hvozdu, na ktorý mu opäť raz prihrával Štefan Voroňák, bol jeho šiestym v tejto sezóne. Rovnaký počet gólov má na svojom konte aj jeho dvorný nahrávač Števo Voroňák, ale žiadne strelecké preteky medzi nimi nie sú. "Veď akoby aj mohli byť, keď ma práve on zásobuje finálnymi prihrávkami. Skôr ide o to, aby naše góly pomáhali mužstvu k dosahovaniu priaznivých výsledkov. Našim cieľom je hrať tak, aby sa naša hra divákom páčila a takisto chceme byť čo najdlhšie prví. Myslím, že naša momentálna forma nás predurčuje nato, aby sme zimovali na vedúcej pozícii, doplnil Branislav Frajkor, ktorý v minulom kole proti Ďurkovu strelecky absentoval, ale presným zásahom do siete Svidníka vraj načal novú gólovú sériu.

Tréner Slavoja Trebišov Štefan Voroňák st. sa pred súbojom so Svidníkom nechal počuť, že ho uspokojí aj najtesnejšie víťazstvo. Jeho zverenci si však jeho slová "nevzali k srdcu a víťazstvom rozdielom triedy zdolali nebezpečného nováčika. "Začali sme však bojazlivo, nedostupovali sme k protihráčom a výsledkom bola vyrovnaná hra. Spočiatku sme mali problémy s kvalitnou hrou Svidníka v strede poľa, kde tvrdili muziku jeho skúsení hráči. Veľmi nám pomohol gól Frajkora, vďaka ktorému sme začali hrať po prestávke smelšie, vyjadril sa tréner Trebišova. Podľa jeho slov súper po zmene strán odpadol a rozhodne nebol tým, čo pred prestávkou. Hlavnú príčinu videl v agresívnejšom napádaní súperových hráčov, ktorí občas nevedeli, kde je sever. "Vytvorili sme si tlak a s ním prišli aj šance. Góly sme však dali po štandardných situáciách a následných skrumážiach. Nebudem tvrdiť, že súčasný sedembodový náskok nám postačí na primát jesenného kráľa, pretože do konca prvej časti súťaže je potrebné odohrať ešte päť kôl. V hre je teda ešte pätnásť bodov a čakajú nás ešte súboje s našimi hlavnými konkurentmi. Ideme od zápasu k zápasu, rozumne uzavrel debatu Štefan Voroňák st.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.