Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Treťoligový šláger Brekov - Svidník

Sportnet|Publikované 14. sep 2007 o 22:00

BREKOV. Ak druhý celok tabuľky hostí na svojom trávniku aktuálneho lídra, nemožno to nazvať ináč ako šláger kola. Práve takáto situácia sa odohrá v

nedeľu o 15.30 hod. pod Brekovským hradom, kde domáci Spartak privíta Svidník.

"Všetko" cez Horochoniča

Zajtrajších súperov delí v tabuľke iba skóre. Nováčika zo Svidníka zdobí najmä ofenzívna sila, Brekovčania sú precízni najmä v defenzíve. Stretnutie boje súbojom skúseností na oboch stranách, lebo mená ako Rodák, Sukovský, Gaži, Košuda, či Hvozda, Horochonič sú to iba dôkazom. "Ľubo Horochonič je vodcom. Prakticky všetky prihrávky smerujú cez neho, či už pomocná, alebo náslene finálne. Nechcem znižovať kvality ostatných hráčov Svidníka, sú tam kvalitní strelci, no hernú tvár mužstvu dáva Horochonič," podotkol Peter Sukovský.

Stretli sa v pohári

V jesennej časti sa už obaja súperi na trávniku stretli. Žreb Východoslovenského pohára určil meranie síl pod Duklou. Po výsledku 2:1 sa z víťazstva i postupu tešili brekovskí Spartakovci. "Bolo to ťažko zaplatené víťazstvo, lebo v tomto stretnutí sme prišli o dvoch hráčov. Nedohrali Košuda i Chudina a to sa naša maródka v ďalších dňoch ešte rozšírila. Domáci hrali agresívne, bojovne, iné to určite nebude ani zajtra u nás," mienil brekovský obranca, ktorý zatiaľ v sezóne nevynechal v siedmich stretnutiach ani minútu a bol autorom jedného gólu.

Dôležité posledné minúty

V brekovskom ponímaní určite. Potvrdzujú to aj ostatné dva zápasy. Doma proti Popradu viedli zverenci Jána Karaffu 1:0 až do 92. minúty, kedy sa Podtatrancom podarilo vyrovnať. Pred týždňom na ihrisku V. Tatier zachraňoval Brekov bod v 88. minúte. "Treba hrať stále až do posledného hvizdu rozhodcu. Už viackrát v sezóne sme naklonili výsledok na svoju stranu v posledných minútach. Aj to hovorí o sile mužstva. Naše výsledky nie sú zlé, no hra by bola ešte lepšia, ak by sme mohli hrať kompletní," dodal Peter Sukovský.

MARIÁN ŠKUBA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.