Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Treťoligový postrach hrá na Lokomotíve

Do Košíc v pohode. Prvé domáce víťazstvo len znásobilo hernú pohodu na Spiši. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 27. apr 2012 o 22:00

Futbalisti Spišskej Novej Vsi sú po prvom domácom víťazstve dobre naladení. O prekvapenie sa pokúsia dnes v Košiciach.SP. NOVÁ VES. Dlhé čakanie na prvé tri domáce body v metropole sa skončilo. Každé čudo tri dni trvá a tak úspech na domácej tráve vystriedal bežný futbalový život a príprava na ďalší majstrák.

Vonku postrachom

Kým doma hrali Novovešťania katastrofálne, vonku sa stali postrachom všetkých treťoligových mužstiev. A bolo jedno, či hrali u mužstva z konca tabuľky, alebo u lídra súťaže. Za zmienku stoja ostatné dva majstráky vonku. Najprv Spišiaci uhrali remízu v Bardejove, aby potom naplno bodovali v Lipanoch.

„Je pravdou, že vonku sa nám hrá o niečo lepšie. Nie je taký tlak, nie sú zbytočné stresy a hráme uvoľnene. Tomu treba pripísať tie dobré výsledky zo súperových ihrísk,“ povedal asistent trénera FK Spišská Nová Ves Rudolf Pavlík.

Zavládla pohoda

Unikát v podobe domácej série bez víťazstva sa skončil. Po tesnom výsledku 1:0 nad Zvolenom konečne zavládla v spišskonovoveskej šatni tá správna nálada. Dnes sa predstavia v metropole východu a zverencov trénerskej dvojice Gombár – Pavlík začínajú nazývať postrachom domácich mužstiev.

„Už po zápase so Zvolenom bolo cítiť a vidieť na hráčoch, že ich už nebude prenasledovať psychický blok z domácich súbojov. Len to vylepšilo náladu medzi chlapcami. Teraz len to treba potvrdiť v Košiciach. Domáca Lokomotíva stále má šance na najvyššie priečky, no my sme sa nezľakli ani prvého Bardejova. Aj dnes verím v dobrý výsledok,“ vyhlásil Rudolf Pavlík.

Lokomotíva Košice je v tabuľke na treťom mieste, len o štyri body za vedúcim Bardejovom. Spišiakom patrí s tridsiatimi bodmi desiata priečka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.