Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Treťoligový líder hostí posledného

Sportnet|Publikované 24. okt 2008 o 22:00

Už len dve kolá zostávajú odohrať dokonca jesennej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže, ktoré už asi nič nezmenia na tom, že polčasovým

kráľom sa stane Moldava a čierny Peter ostane v rukách spojeného klubu Šaca-Brekov, ktorý stále ešte neokúsilo chuť víťazstva.

KOŠICE. Vedúca dvojica treťoligového peletónu sa predstaví v domácom prostredí. Ako sme už spomínali Moldava privíta Šacu, no nie dnes popoludní, ale zajtra!. Dôvodom je posledná rozlúčka s bývalým hráčom Adriánom Šurinom, ktorý ešte v nedeľu stál v domácom stretnutí proti Vysokým Tatrám medzi tromi žrďami. Nik netušil, že to bude jeho posledný duel. Druhý celok tabuľky hostí nováčika z Nižného Hrušova, ktorý si počína celkom slušne, hoci vonku prekvapil v Stropkove v prvom kole a potom získal bod aj v Šaci. Skôr sa dokáže presadiť doma ako vonku, no v súboji s Partizánom nemá čo stratiť.

Derby v Krásnej

Tri zápasy bez prehry si v závere jesene pripísali na svoje konto hráči Stropkova, ktorý v uplynulom kole vyhrali vo Svidníku. Bodový zápis sa iste pokúsia v domácom prostredí potvrdiť proti košickej Lokomotíve, ktorá má celkom solídnu fazónu. Potvrdila to aj v súboji s jesenným prekvapením Krásnou, ktorej nasúkala štyri góly. "Bolo len otázkou času, kedy Stropkov prelomí nepríjemnú sériu. Domáci môžu s nami iba získať, avšak my pokiaľ chceme bojovať o tretiu či druhú priečku musíme vyhrávať aj vonku nie iba doma," hovorí manažér klubu Pavol Hojsák. Po domácej prehre sa do nelichotivej situácie dostala Barca, ktorá nevyhrala už šesť stretnutí a zajtra predpoludním ju čaká derby v Krásnej. Zverenci trénerskej dvojice Alexander Csatlos - Marián Surgent proti Lokomotíve nesklamali a nebyť slabšej koncovky výsledok mohol byť oveľa priateľnejší. "Domáce prostredie nám velí vyhrať, ale v derby niet dopredu favorita. Nemôže nás uspokojiť situácia, že Barca je v hernej kríze, ale musíme od začiatku hrať s nasadením a hlavne premeniť núkajúce sa šance," prezradil M. Surgent.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.