Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Treťoligoví strelci sa činili

Sportnet|Publikované 7. okt 2007 o 22:00

V 11. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže potvrdil svoje ambície Poprsd, ktorý v Kráľovskom Chlmci vyhral štvorgólovým rozdielom. Najvyššiu

prehru kola však zaknihovali v Bardejove Žakarovce, ktoré stále viditeľne zaostávajú. Vonku sa strelecky darilo i Veľkému Šarišu. Vedúci Brekov zvíťazil, ale Giraltovce ho potrápili. Ani v jednom stretnutí neodchádzali diváci bez toho, aby videli aspoň gól. Na presné zásahy bolo toto kolo naozaj bohaté, celkovo totiž padlo v ôsmich zápasoch tridsať gólov. Vychádza z toho výborný priemer takmer štyri góly na jedno stretnutie.

Bardejov - Žakarovce 5:0 (2:0)

BARDEJOV. V úvode dve čisté gólové šance zahodili Adamišin a Petráš, ktorí z bezprostrednej blízkosti mierili vedľa. Tlak domácich prinášal zložité situácie pre posledný celok tabuľky, ktorý stačil odolávať. Domáci bez troch potrestaných hráčov s Adamišinom na čele prelomili streleckú smolu Petrášom po štvrťhodine. V 24. min. Kurty nenamieril do prázdnej brány, ale potom tromi gólmi po sebe upokojil mužstvo. Smolu mal Adamišin, ktorý mieril do brvna. Po prestávke domáci oživili pohyb i tlak na bránu, o ktorý sa snažili aj obrancovia. Po niekoľkých pokusoch Luščáka, Didika, Petráša či Javorského piaty gól pridal Kendra. Neškodný Žakarovčania sa trápili najmä po technických chybách a domácu bránu neohrozili. Ich brankár Švarc zabránil niekoľkým gólom. Hralo sa slušne a bez kariet.(šč)

Góly: 14. Petráš, 45., 48. a 63. Kurty, 82. Kendra. Rozhodca: Čiták. Divákov: 200. Bardejov: M. Lukáč - Topalovič, Virgala, R. Javorský, Kendra - Luščák, Didik (78. Ferenc), Kurty (63. P. Javorský), Petráš - Adamišin, Soušek (82. Palša). Žakarovce: Švarc - Drajna, Kruželák, Macejko, Ledvinský - Vida, Diró, Ondrejčík, Brutovský - Kandrík, Belej.

Kr. Chlmec - Poprad 0:4 (0:1)

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC. Pre domácich futbalistov po sérii neúspešných zápasov toto stretnutie malo nesmierny význam pre naplnenie túžby naplno bodovať. Hneď od úvodných sekúnd sa pustili do zdatného súpera. Ich hra bola technickejšia, kým súper z Popradu hral skôr nátlakovú hru s množstvom faulov a so snahou prerušovať hru. Oporami na oboch stranách boli brankári. Kým domáci Tóth tvrdej strele Pitoňáka z 23. min. kapituloval, hosťujúci brankár Vernanský podržal svoje mužstvo aj po takmer nechytateľnej strele Dudáša z 30. min., ktorú len s obrovským šťastím kryl. V druhom polčase už hra postupne začala vyjadrovať postavenie mužstiev v tabuľke. Popradčania naplnili úlohu favorita, vypracovali viac gólových príležitostí a zaslúžene vyhrali.

LADISLAV FAZEKAŠ

Góly: 23. a 67. Pitoňák, 74. Viriak, 90. Kočiš. ŽK: Kórfant, Popália - Šuster. Rozhodca: Zubka. Divákov: 230. Kr. Chlmec: Tóth, Dako (74. Borisa), Kórfant, Novák, Popália, Ballók, Tarczy, Bérta, Dudáš, Nagy (65. Doboš), Molnár. Poprad: Vernanský, Ondruš, Pavlišin, Hoščo, Viriak (74. Kobylka), Gajan, Rama (88. Miklušek), Kočiš, Pitoňák, Sovič, Šuster (82. Copmeľ).

Barca - Svidník 2:2 (0:1)

BARCA. V prvom polčase domáci mali viac z hry. Kopali dva rohové kopy, ale bez efektu. Strely, ktoré smerovali na bránku hostí brankár Hvozda buď chytil, alebo vyrazil. Z jedného z mála útokov hostí v 32. minúte Kaleja z nahrávky Puchira poslal hostí do vedenia. V 43. minúte Timura zacentroval pred bránku, Markovič hlavou poslal loptu k žrdi, ale brankár bol na svojom mieste.

V 53. minúte zo skrumáže Markovič vyrovnal. V 62. minúte Zajac narazil loptu Durbákovi a ten zvýšil na 2:1. Domáci sa dlho z vedenia netešili, lebo v 72. minúte hostia vyrovnali. Do konca zápasu sa už stav nezmenil a hostia si konečnú remízu zaslúžili.

D. RAC

Góly: 53. Markovič, 62. Durbák - 32. Kaleja, 72. Harakaľ. ŽK: Timura, Duplinský - Puchír, Horochonič, Pustý. Divákov: 100. Rozhodca: Korinko. Barca: Kolbas - Pástor, Markovič, Tomašiak, Kováč (77. Valkučák), Hoščuk, Timura, Zajac, Durbák (80. Hudák), Turčik, Duplinský. Svidník: Hvozda - Bučko, Viravec, Kočiš, Pustý, Harakaľ, Čičvara (89. Matvej), Medvec (69. Husák), Puchír (82. Bochin), Horochonič, Kaleja.

Turňa - V. Tatry 3:0 (1:0)

TURŇA. Prvých 15. min. sa odohrávalo medzi dvoma šestnástkami no vzápätí sa vyznamenali brankári, keď chytili niekoľko nebezpečných striel. V závere prvého polčasu sa začali presadzovať domáci. V 34. min. Pelegrín vyhral hlavičkový súboj s brankárom hostí Danišom a z odrazenej lopty dal Eštočin gól. V 42. min. Daniš sa vyznamenal pri nebezpečnej strele Ivana. Do druhého polčasu nastúpili hostia so zámerom vyrovnať stav zápasu, no v 58. min. nezištnú prihrávku Eštočina premenil striedajúci Spišák v druhý gól domácich. Po tomto góle domáci pridali. Snažili sa dať ešte nejaký gól, čo sa im aj podarilo v 81. min. keď striedajúci Horváth B. presne prihral Spišákovi, ktorý dal svoj druhý gól v zápase. Za predvedený výkon si domáci zaslúžili víťazstvo.

ONDREJ GAŠPAR

Góly: 34. Eštočin, 58 a 81. Spišák. ŽK: Szabo - Budzák, Porochnavý. Rozhodca: Barvirčák. Divákov: 200. Turňa: Rebej, Szabo, Derjan (76. Horváth B.), Erdélyi, Ondernický, Ivan, Horváth Z. (64. Sasák), Eperješi, Eštočin, Béreš (46. Spišák), Pelegrín. V. Tatry: Daniš, Ševc, Buc, Kostolník, Maťaš, Renner, Šimšaj, Dulovič, Budzák (60. Palguta Ma.), Porochnavý, Groman (46. Palguta Mi.).

Sp. Podhradie V. Šariš 1:4 (0:3)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Prvýkrát pohrozili hostia, zdanlivo nevinne vyzerajúca strela sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru a z nej von od brány. V 16. min. Podhradčan Barbuščák v pokutovom území rukou vyrazil loptu letiacu do brány, za čo mu rozhodca udelil červenú kartu a hostia mali výhodu pokutového kopu, ktorý Pribiš bezpečne premenil. O tri minúty už Veľký Šariš viedol dvojgólovým rozdielom, keď po centri hlavou Bandžuch zmenil smer lopty do brány. V 27. min. po peknej kolmej prihrávke Hritz premenil samostatný nájazd a rozhodol definitívne o osude stretnutia. Po zmene strán vykresal iskierku nádeje A. Mišenčík a znížil. Lenže už o dve minúty udreli opäť hostia a Bandžuch stanovil konečný rezultát na 1:4.

V. ŠOLC

Góly: 57. Mišenčík A. 16. Pribiš (pen.), 19. a 59. Bandžuch, 27. Hritz. ŽK: Kontroš, Kaňuch Harčár, Hritz. ČK: Barbuščák. Rozhodca: Fedeš. Divákov: 200. Sp. Podhradie: Ďurica, Barbuščák Papcún, Ďurech, Pokrivčák (23. Babej), Mišenčík V., Matfiak (57. Kašper), Mišenčík A., Kontroš, Kaňuch, Glevický (79. Lendacký).

V.Šariš: Bálint, Beliš, Dinis, Pribiš, Harčár, Krajňák, Hriško (64. Štuller), Sprenger, Bandžuch (90. Ščerbák), Čornanin, Hritz (57. Kacvinský).

Topoľany N. Myšľa-Krásna 3:1 (2:1)

Topoľany odštartovali za víťazstvom rezko. Už v 11. minúte sa po strele zblízka presadil útočník Mitro a po desiatich minútach po faule na rovnakého hráča nariadil rozhodca pokutový kop. Ten Kopka bezpečne premenil a Topoľany viedli pomerne rýchlo dvojgólovým rozdielom. Hosťom sa podarilo v 31. minúte parádnym volejom Krajcára znížiť a od tejto chvíle prevzali prakticky až do konca zápasu iniciatívu do vlastných rúk.

Hostia mali celý druhý polčas loptu častejšie na kopačkách, kombinačne dominovali, lenže ich prevaha bola jalová. Definitíva padla v nadstavenom čase, keď ušiel striedajúci Mitnik a strelou k žrdi upokojil domácich.

J. ČÚRNY

Góly: 11. Mitro, 21. Kopka (11 m), 90.+ Mitnik 31. Krajcár. ŽK: Rebej, Sobek Engel, Bujňák, Beregsási, Kaššai. Rozhodca Dolhý 250 divákov. Topoľany: Komenda Surmin, Sabo, Kopka, Sobek Čornej, Horňák, Rebej, Lörinc Mitro, Kandala (76. Mitnik). Nižná Myšľa: Trembecký Bujňák, Kičura, Kaššai, Engel (25. Kandráč) Večeřa, Beregsási, Bálint (81. Harda), Krajcár Surgent, I. Pačinda.

Víťazný post Topolian skončil

Na trojbodový zisk čakali šesť kôl, nevyhrali, odkedy boli po štvrtom kole prví.

TOPOĽANY. Futbalisti Topolian sa po šiestich kolách dočkali víťazstva. Naposledy vyhrali vo štvrtom kole nad Kráľovským Chlmcom a tento triumf ich dokonca na chvíľu vyniesol na čelo tabuľky tretej ligy. Potom prišli tri prehry za sebou a následne tri remízy na ihriskách súperov. Víťazstvo však neprichádzalo. Až do včerajška, keď si pôst Topolian odskákala Nižná Myšľa.

Výborný začiatok

Keď boli Topoľany skutočne hladné po víťazstve, treba im veriť. Veď nad Nižnou Myšľou viedli už po 20 minútach 2:0. Lenže s parádnym gólom hosťujúceho Krajcára odišla aj ich útočná sila. "Škoda, že sme ešte v prvom polčase nevyužili dve čisté šance. Hostia mali len jednu, ktorú nádherným spôsobom aj využili. Postupne sme odchádzali fyzicky aj psychicky. Hostia boli najmä v druhom polčase lepší, mali jasne navrch, ale našťastie vpredu veľa vody nenamútili, boli bezzubí," povzdychol si domáci tréner Martin Melník.

Obojstranné torzá

Zaujímavosťou včerajšieho stretnutia bol fakt, že oba tímy mali k dispozícii iba po dvoch náhradníkoch. Zvlášť na domácej strane sily i skúsenosti odchádzali o čosi skôr, čo sa prejavilo aj na vývoji zápasu. "Viem, že niektorí moji zverenci boli zrelí na striedanie, ale bohužiaľ nebolo ich kým nahradiť. Napokon je paradoxné, že náš tretí a rozhodujúci gól strelil práve hráč z lavičky Mitnik. Dnes nám kvôli trestu chýbal stopér Firda i Miloš Bereš, ktorý sa v sobotu ženil, a dnešné víťazstvo chceme venovať práve jemu," dodal M. Melník.

JAROSLAV ČÚRNY

Brekov - Giraltovce 1:0 (1:0)

BREKOV. Spartakovci, vedúce mužstvo tabuľky, privítali Giraltovce a od začiatku sa zakusli do súpera. Úvodnú šancu mal Hajdúch v 7. min., potom v 21. min. dal úvodný gól Bartko, keď ušiel po strane a jeho strela skončila v sieti Giraltoviec. V 31. min. na faul na Melníka v šestnástke Murinčák kopol penaltu len do tyče. Väčšinou prebiehala hra v strede ihriska. V druhom polčase už oslabení hráči o Hajdúcha, domáci bojovali a potvrdili víťazstvo. Väčšinou sa hralo medzi šestnástkami a súper nakopavánými loptami poriešil všetky vysoké lopty. V závere Spartak mal smolu, že prišiel zákernou hrou súpera o troch hráčov. Víťazstvo Brekova je aj preto zaslúžené.

ANDREJ VÁRADY

Gól: 21. Bartko. ŽK: Hajdúch 2 - Keresteš. ČK: Hajdúch. Rozhodca: Fabíny. Divákov: 280. Brekov: Rodák - Ontkoc (32. Židzik), Sukovský, Albičuk, Košuda, Chmura, Murinčák, Pivovarník (10. Melník), Hoclár (90. Sokol), Hajdúch, Bartko. Giraltovce: Štefánik - Hudák, Mitaľ, P. Partila - Cauner, Digoň, Gálik, Vojta, Varga - Uhrín, Blaško (Keresteš).

Lok. Košice - Sobrance 3:1 (1:1)

KOŠICE. V 10. min. priamy voľný kop premenil nekompromisnou strelou domáci Borza. V 21. min. hostia po štandardnej situácii - nepozornosť domácich - prudkým volejom vyrovnal hráč hostí Komár. Domáci stále pôsobili futbalovejším dojmom, ale svojou nedôraznou hrou nepotvrdili hernú prevahu. V druhom polčase po druhej žltej karte opustil ihrisko hráč hostí v 56. min. Svoboda. Domáci svoju hru zúročili druhým gólom po nezištnej prihrávke hráča domácich Borzu a Škarbekom upravili na 2:1. Po tomto góle mali domáci hru stále vo svojej réžii, ale aj hosťujúce mužstvo malo niekoľko príležitostí, no nezúžitkovali ich. V 49. min. hráč domácich Gedeon zvýšil po centry z pravej strany hlavou na 3:1.

P. HOJSÁK

Góly: 10. Borza, 72. Škarbek, 79. Gedeon - 21. Komár. ŽK: Jurek, Mačaj, Kurinčák - Danko, Svoboda, Ličko. ČK: Svoboda (po 2 ŽK). Rozhodca: Kostúrová. Divákov: 300. Lok. Košice: Novák, Borza, Halapin (80. Chmelo), Jurek, Škarbek, Kakaščík (63. Bezdeda), Mačaj, Dako (46. Grunvalský), Gedeon, Kurinčák, Tököly. Sobrance: Vasilinko (83. Trelo), Danko, Svoboda, Nemčík, Viňanský, Horvát, Murgač (48. Mihalovič), Komár (78. Šimčík), Gabák, Špirka, Ličko.

BUDÚCI PROGRAM

12. kolo - sobota 13. októbra o 14.30 hod.: Sobrance - Barca, Poprad - Lok. Košice nedeľa 14. októbra o 10.30 hod. N. Myšľa - Bardejov, o 14.30 hod.: Giraltovce - Žakarovce, V. Tatry - Topoľany, Svidník - Turňa, V. Šariš - Kr. Chlmec, Brekov - Sp. Podhradie.

7 gólov: Bučko (Svidník)

6 gólov: Kurty (Bardejov) , Gedeon (Lok. Košice), Maťaš (V. Tatry)

5 gólov: Gálik (Giraltovce), Koša (Svidník), Hritz (V. Šariš)

4 góly: Durbák, Zajac, Markovič (všetci Barca), Uhrín (Giraltovce), Pitoňák (Poprad), M. Murgáč (Sobrance), Kopka (Topoľany)

3 góly: Pisárik, Petráš (obaja Bardejov), Gaži (Brekov), Kurinčák, Grünvaldský, Borza (všetci Lok. Košice), Kočiš (Poprad), Kaňuch (Sp. Podhradie), Pelegrin (Turňa), Barbarič (Topoľany), Cehuľa, Kakaščík (obaja V. Tatry)

2 góly: Timura, Pástor (obaja Barca), Tomčák, Židzik, Bartko (všetci Brekov), Posilný, Pačinda, Beregsási, (všetci N. Myšľa), Dzuriak (všetci Poprad), Dudáš (Kr. Chlmec), Gedeon (Lok. Košice), Komár (Sobrance), Horochonič, Harakaľ (obaja Svidník), Matfiak, Mišenčík (obaja Sp. Podhradie), Hritz, Lukáč, Bamndžuch, Župa, Dinis (všetci V. Šariš), Renner, Buc (obaja V. Tatry), Eperješi, Spišák (obaja Turňa), Švarc (Žakarovce)

1 gól: Milkovič, Eštočin, Hoščuk, (všetci Barca), Bellák, Kendra, Adamišin, Soušek (všetci Bardejov), Košuda, Sukovský (obaja Brekov), Erik Partila, Vojta, Gálik, Varga, Digoň (všetci Giraltovce), Kaššai, G. Molnár, Kovásc, Berta, Popália (všetci Kr. Chlmec), Tököly, Bezdeda, Škarbek (všetci Lok. Košice), Bajusz, M. Surgent, L. Surgent, Krajcár (všetci N. Myšľa), Dvorožňák, Viriak, Vernarský, Gajan (všetci Poprad), Sloboda, Nemčík, Vasiľ (všetci Sobrance), Bučko, Paňko, M. Medvec, J. Medvec, Husák, Kaleja (všetci Svidník), Kontroš, Papcún, Glevický, Pokrivčák (všetci Sp. Podhradie), Eštočin Horvath, Ivan (všetci Turňa), Mitro, Mitník(obaja Topoľany),Krajňák, Kacvinský, Pribiš (všetci V. Šariš), Dulovič (V. Tatry), Belej, Vida, (obaja Žakarovce).

Vlastný gól: Korfant (Kr. Chlmec), Kovács (Kr. Chlmec), Rener (V. Tatry), Pokrivčák, Barbuščák (obaja Sp. Podhradie).