Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Treťoligová jeseň nebola pre exdruholigistu prechádzkou

Sportnet|Publikované 13. dec 2004 o 00:00

Humenné - Jesenné výkony exdruholigového celku spod Vihorlatu boli pre viacerých odborníkov i priaznivcov rozčarovaním. Po šestnástich kolách

skončilo Humenné na 11. mieste so šiestimi víťazstvami, dvomi remízami a ôsmimi prehrami. Na svojom konte majú 20 bodov a skóre 22:21. Pred začiatkom súťaže viacerí pasovali tento celok medzi ašpirantov na boj o jedno z prvých troch miest tabuľky, avšak opak bol pravdou. Hráči HFC sa hneď v prvom stretnutí v Nižnej Myšli mohli presvedčiť, že treťoligová súťaž nebude žiadnou prechádzkou. Hlavne vonku sa nevedeli zverenci trénera Pavla Diňu presadiť a nedokázali naplno zabodovať ani v jednom stretnutí. Ani doma neboli prorokmi o čom svedčí remíza i prehra s celkami, ktoré v tom čase boli v tabuľke na dne tabuľky. HFC zaostal za očakávaním a tak nečudo, že zimuje na nelichotivej 11. priečke.

"Pred začiatkom sezóny som očakával, že budeme bojovať s najlepšími celkami o čelo tabuľky, avšak realita bola úplne iná. Zo základnej zostavy nám postupne odišlo osem hráčov a nahradiť ich nebolo vôbec jednoduché. Príležitosť dostali mladší, ale nedokázali sa skúsenosťami vyrovnať tým, ktorí odišli a nedokázali ich nahradiť. Výsledky neboli na takej úrovni ako sme si predstavovali. Samozrejme, keď sme nedávali ani veľa gólov, tak ani umiestnenie nemohlo byť lepšie ako jedenáste miesto," poukazuje na jeden z dôvodov jesenného postavenia tréner HFC Pavol Diňa. Svojich zverencov upozorňoval, že v tretej lige ich nečaká žiadna prechádzka a budú musieť neraz siahnuť na dno svojich síl. Najvyššia regionálna súťaž má svoje špecifiká, v niektorých dueloch prevláda bojovnosť nad futbalovým umením a nehrá sa stále iba v rukavičkách. "Počas prípravy som chlapcom avizoval, že v regionálnej súťaži bude prevládať bojovnosť. Niektoré mužstvá v nej hrajú od jej začiatku a dokážu sa veľmi dobre pripraviť sa svojho súpera. Postupne sme sa s tým dokázali vyrovnať, ale chýbali nám skúsenosti mančaftov pôsobiacich v nej niekoľko orkov," hovorí P. Diňa.

Omladený celok sa nedokázal presadiť na súperovom ihrisku, hoci herne za súpermi veľmi nezaostával, predsa len v koncovke bol málo dôrazný. Jediný bod získali Humenčania v predposlednom kole na ihrisku prešovskej rezervy. "Preto, aby sme v tabuľke boli vyššie je potrebné vyhrávať nielen doma, ale aj vonku. Žiaľ nám sa to veľmi nedarilo, hoci sme mali v zápase navyše, body nám utekali hlavne závere súbojov. Nedokázali sme zvládnuť tieto pasáže, lebo mladým hráčom chýbali potrebné skúsenosti. Som presvedčený, že s pôvodným kádrom, by sme dokázali získať viac bodov doma i na ihriskách súperov," prezrádza tréner. V jesenných stretnutiach dal príležitosť viac ako dvadsiatim hráčom a zo šestnástich kôl ani v jednom nehrali v kompletnom zložení. Aj to sa podpísalo pod väčší počet inkasovaných gólov. Hlavne v defenzívnej činnosti sa dopúšťali veľa chýb, ktoré súperi dokázali neraz potrestať. "Inkasovať viac ako dvadsať gólov za polčas sezóny je príliš veľa. Pred pokladal som, že obrana na čele s brankárom budú lepšie pracovať." Humenčania v jesenných stretnutiach doplatili nielen na chýbajúce skúsenosti mladých hráčov, ale hlavne na kolísavé výkony. Mužstvo nedokázalo podať v dvoch či troch stretnutiach po sebe štandardný výkon. Mrzieť ich môžu hlavne tri prehry po sebe so Stropkovom, Turňou i Vranovom. Vari najviac domáca s Turňou, ako aj remíza so Sabinovou. "Z týchto výsledkov som bol veľmi sklamaný, lebo Sabinov bol vtedy posledný a Turňa predposledná. Doma sme s týmito súpermi mali získať body a nie im ich darovať. Ak by sme doma nezaváhali mohli sme mať o päť bodov viac a iste by sme boli v tabuľke vyššie. Futbal sa hrá na góly a my sme ich strieľali menej ako naši súperi body nám chýbajú. Najviac sme pociťovali absenciu Parasku v útoku, lebo nik sa mu nedokázal vyrovnať. Odohral šesť stretnutí a dal štyri góly. Príchod Ruskovského oživil našu útočnú hru, ale naši útočníci sa nedokázali presadiť," cítiť sklamanie v hlase P. Diňu, ktorý patril k vychýreným strelcom, ktorý sa dostal do klubu ligových stovkárov. Jesenná časť tretej ligy bola z jeho pohľadu sklamaním. "Napriek tomu, že sme vypadli z druhej ligy som očakával, že aj omladený káder dokáže hrať pohľadný futbal a získame taký počet bodov, aby sme mohli zimovať okolo šiesteho miesta. Žiaľ, jedenástka priečka je ústupom z doterajších pozícii klubu," povedal na záver. Počas dlhej zimnej prestávky čaká Humenčanov dostatok práce, aby mohlo v odvete ukázať svoju lepšiu tvár. Aj preto mužstvo už absolvuje predprípavu, ktorú prerušia počas vianočných a novoročných sviatkov. Zimnú prípravu podľa slov trénera chcú odštartovať začiatkom v druhom jaunárovom týždni.

Súvisiace články