Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Treťoligisti myslia na finále

Sportnet|Publikované 14. okt 2008 o 22:00

Do dnešného semifinále regionálnej časti Slovenského pohára postúpila dvojica celkov štvrtej ligy skupiny sever a dvojica treťoligistov. KOŠICE.

Do dnešného semifinále regionálnej časti Slovenského pohára postúpila dvojica celkov štvrtej ligy skupiny sever a dvojica treťoligistov.

KOŠICE. Podobne ako vlani aj teraz sa do nového ročníka pohára zapojilo tridsaťdva mužstiev, z ktorých zostali v hre iba štyri, ktoré sa dnes popoludní stretnú v semifinále. Výhodu domáceho prostredia majú oba štvrtoligové celky, ôsma Ľubica privíta košickú Lokomotívu, ktorá v ostatnom kole tretej ligy neuspela s Bardejovom. "Záver zápasu nás mrzí a včera sme si tento duel rozobrali na tréningu. Po zahodení viacerých šancí sa mužstvo psychicky akoby položilo, preto bude dôležité hráčov postaviť opäť na nohy. Nečaká nás dnes žiaden ľahký zápas, skôr očakávam, že Ľubičania sa budú snažiť nás čo najviac potrápiť. Naším cieľom je postúpiť do finále a v zostave iste nastanú nejaké zmeny," povedal tréner Lokomotívy Jozef Knapík. Domáci nemajú v tomto zápase čo stratiť a môžu len získať, ale železničiari nechcú pripustiť žiadne prekvapenie.

Lídri dvoch súťaží proti sebe

V druhom stretnutí proti sebe nastúpia lídri svojich líg - Snina a Moldava. Vo štvrtej lige skupine sever jasne dominuje Snina, ktorá tri kolá pred koncom jesennej časti už môže oslavovať titul jesenného kráľa. V pohári sa im rovnako darí a svoju solídnu formu potvrdili v osemfinále vo Svidníku, kde vyhrali vysoko 6:0. Aj proti lídrovi tretej ligy si trúfajú a iste svoju kožu nepredajú lacno. "Pohár má svoje špecifiká, ale v žiadnom prípade ho nepodceňujeme. Naším cieľom je víťazstvo a postup, ale iste to nebude pre nás žiadna prechádzka. Predpokladám, že domáci sa budú snažiť na nás vytiahnuť, ale umnou hrou by sme mali eliminovať snahu domácich. Budeme vychádzať z dobrej obrany a verím, že sa presadíme aj strelecky. Máme široký káder a s hráčmi sme sa dohodli, že musíme rozložiť sily tak, aby sme zvládli pohár aj ligu. Aj preto príležitosť zahrať si dostanú hráči, ktorí v lige odohrali menej," povedal tréner Moldavy Gejza Farkaš.

Program semifinále - dnes o 15.00 h: Snina - Moldava, Ľubica - Lok. Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.