Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tretina rozhodcov na MS v Brazílii bude z Európy

Howard Webb. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 15. jan 2014 o 09:58

Na šampionáte nebude mať Slovensko žiadneho rozhodcu.

BRATISLAVA. Arbiter finále MS 2010 Howard Webb z Anglicka figuruje medzi 25 hlavnými rozhodcami, ktorých FIFA nominovala na tohtoročný svetový šampionát v Brazílii.

Na listine rozhodcov pre MS 2014 je deväť zástupcov Európy, päť z Južnej Ameriky, štyria z Ázie, po traja z Afriky a zóny CONCACAF a jeden z Oceánie. Hlavnému arbitrovi budú vždy na čiarach pomáhať krajania. Slovensko nebude mať v Brazílii zastúpenie.

Webb pri finálovom triumfe Španielska nad Holandskom 1:0 po predĺžení na MS 2010 v JAR ukázal až štrnásť žltých a jednu červenú kartu. V nominácii do Brazílie dostal prednosť pred krajanom Markom Clattenburgom.

Najmladším mužom s píšťalkou vo výbere FIFA je 33-ročný Wilmar Roldan z Kolumbie, najstarším 43-ročný Noumandiez Doue z Pobrežia Slonoviny.

Nominácia 25 hlavných rozhodcov na MS 2014 v Brazílii:

Ázia: Ravšan Irmatov (Uzbek.), Juiči Nišimura (Jap.), Nawaf Shukralla (Bahr.), Ben Williams (Austr.)

Afrika: Noumandiez Doue (Pobr. Slon.), Bakary Gassama (Gambia), Djamel Haimoudi (Alž.)

Severná a Stredná Amerika: Joel Aguilar (Salvádor), Mark Geiger (USA), Marco Rodriguez Moreno (Mex.)

Južná Amerika: Enrique Osses (Chile), Nestor Pitana (Arg.), Wilmar Roldan (Kol.), Sandro Ricci (Braz.), Carlos Vera Rodriguez (Ekv.)

Oceánia: Peter O'Leary (N. Zél.)

Európa: Felix Brych (Nem.), Cuneyt Cakir (Tur.), Jonas Eriksson (Švéd.), Björn Kuipers (Hol.), Milorad Mažič (Srb.), Pedro Proenca (Portug.), Nicola Rizzoli (Tal.), Carlos Velasco Carballo (Šp.), Howard Webb (Angl.)

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.