Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tretíkrát vyhrali 3:2

Sportnet|Publikované 15. okt 2008 o 22:00

MICHALOVCE. Hokejisti michalovskej Dukly majú za sebou sériu troch víťazných zápasov, v ktorých za každým dosiahli výsledok 3:2. V Trebišove vyhrali

týmto pomerom v riadnom hracom čase, nad HKM Detva po samostatných nájazdoch a naposledy s Bardejovom po predĺžení.

Rozhodli to diváci

V prvých dvoch tretinách utorňajšieho zápasu s Bardejovom, po ktorých bol stav 1:1, boli diváci i výkony mužstiev iba priemerné. Ale v poslednej časti hry sa na tribúnach a zákonite aj na ľade rozpútalo hotové peklo. "Nakopli nás diváci. V Michalovciach vládne na zápasoch fantastická atmosféra, určite najlepšia v celej súťaži. Ohromne nám pomohli a boli našim šiestym hráčom. Hlavne vďaka nim sme dnes vyhrali," povedal obranca Dukly Pavel Valko, ktorý dvoma gólmi od modrej čiary pochoval šance Bardejova na úspech. "Oba padli počas presilovky, ten prvý, ktorým sme sa ujali vedenia na 2:1, som viac-menej náhodne nastrelil do skrumáže, a ten druhý som cielene napálil do šibenice. Vyšlo mi to," doplnil 40-ročný zadák, ktorý je so štyrmi gólmi druhým najlepšie strieľajúcim obrancom v súťaži a jeho gól z 54. sekundy utorňajšieho predĺženia je zároveň najrýchlejšie dosiahnutým v pridanom čase v rámci doterajšieho priebehu súťaže.

Škoda zbytočných strát

Michalovce majú síce za sebou dve domáce víťazstvá, z ktorých však majú len štyri body, keďže nad HKM Detva a Bardejovom nedokázali zvíťaziť v riadnom hracom čase, hoci v samom závere nad oboma súpermi ešte viedli. "V prvom rade je výborné, že bodujeme. Pred začiatkom súťaže sme nemali veľké oči, ale postupne sa presviedčame, že v tejto vyrovnanej súťaži môžeme hrať s každým. Samozrejme, doma by sme chceli vyhrávať hlavne trojbodovým spôsobom, ale všetko má svoj čas, a tak nás musí tešiť, že sa každým zápasom viac osmeľujeme a aj zlepšujeme," uzavrel Pavel Valko. My dodajme, že Michalovce sa zajtra predstavia v Dolnom Kubíne a v drese Dukly by sa mal už predstaviť aj útočník Ján Macík, ktorý prišiel práve z Dolného Kubína.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.