Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tretie víťazstvo hádzanárov Horného Šariša

Sportnet|Publikované 17. okt 2006 o 22:00

Bardejov - V 6. kole I. ligy hádzanárov zaznamenal Bardejov tretiu výhru na domácej palubovke a chceli by zakotviť v prvej polovici dvanásťčlenného

pelotónu.

Bardejov - B. Bystrica B 29:24 (12:14). Zostava a góly Bardejova: Kerekeš, Fabian - Marušinec 6, Šimiček 5/1, L. Židišin 5, Sudimak 5, Demeš 3, Žemlička 2, D. Krok 2, Adamik 1, P. Židišin, Marcin, Hoclár, Hopko. Za hostí: Maťaš 8/3, Krasňanský 4, Hološko a Sapak po 3. 7m hody: 4/4 - 3/3, vylúčení 2-2, rozhodovali Gedeon, Rapáč pred 250 divákmi.

V prvom polčase domáci nestačili nasadenému tempu Považanov a prehrávali už o štyri góly. Najlepší strelec Daniel Marušinec to videl takto: "Nemali sme dobrý nástup. Boli sme zaspatí. Súper nám ukázal, že vie hrať a nič zadarmo nepríde. Musíme pridať ako kolektív. Boli sme statickí, tvrdí v nohách, nepresúvali sme sa a Maťaš nám dával góly ako chcel. Bez pohybu sa to nedá." Po polčase sa obraz hry zmenil, Bardejov prevzal taktovku, hral dôrazne a na mladých to platilo. "Máme buď zlý začiatok, alebo nástup do druhého polčasu a potom musíme doťahovať. Dnes mám dobrý pocit, len sa treba vyvarovať chýb. Aj vonku sme mali dobré zápasy, ale zlyhali sme v Leviciach i Prešove, kde sme si to sami prehrali. Nám nechýbajú kľúčoví strelci. Najlepšie by bolo, aby každý hráč dal štyri - päť gólov." Charakterizoval hru Bardejova D. Marušinec.

Považská Bystrica prehrala prvý svoj zápas s čím nebol spokojný tréner Jozef Hantík, ktorý sa zamyslel aj nad súťažami: "Až na Maťaša z A-mužstva to boli všetko dorastenci. V súťaži sú nato, aby sa oťukali v kategórii mužov. Bol som na nich trošku nahnevaný, že neplnili pokyny hlavne v obrane, ktorú sme nezatvorili a domáci ľahko vnikali. Bola to dobrá škola a diváci videli peknú hádzanú adekvátnu veku. Domáci skombinovali skúsenosť s mladosťou a dravosťou, preto vidieť dobrú robotu. Pravdou je, že úroveň hádzanej na Slovensku ide dole. Táto prvá liga je prínosom len pre extraligové mužstvá, ktoré majú B-družstvá, kde si zahrajú dorastenci."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.