Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tretie miesto by vraj bolo super, tak ho majú...

Sportnet|Publikované 1. nov 2002 o 23:00

Košice - Na 22. ročníku medzinárodného turnaja v nohejbale trojíc mužov O pohár DPMK (alebo na Veľkej cene Košíc) sa medzi mužmi darilo domácim

dépeemkárom. Kým áčko (M. Perun, P. Perun, Chovan) vyhralo turnaj bez stratu setu, béčko, teda Marián Žigala, Ján Brutovský a Miloš Kička získalo pekné tretie miesto. V skupine hralo DPMK B s Humenným (2:0), Šacou A (L. Ivanecký, L. Bertko, Š. Forrai, remíza 1:1), so Šacou B vyhralo 2:0, so Šacungom A prehralo 0:2. Lepším pomerom lôpt sa na druhom mieste ocitlo DPMK B pred šačianskymi Ladislavmi a Štefanom Forraiom... V semifinále DPMK A zdolalo DPMK B 2:0 (11:5, 11:7), béčko si potom v zápase o tretie miesto poradilo so Šacungom Praha B 2:0 (11:6, 11:9). "Sme s ním spokojní. My sme si už predtým hovorili, že tretie miesto na tomto turnaji by bolo super," hovorí skúsený Marián Žigala. "Bojovali sme s Patrikom Perunom a spol. o postup do finále, vedel som však, že na nich nemáme. Takže sme nakoniec boli radi. Ja som predovšetkým chcel, aby si zahral Janko Brutovský, aby to ťahal. Bol to jeho prvý väčší turnaj... Tréner pritom pred turnajom uvažoval, či ho nedá ku Patrikovi Perunovi ako náhradníka, nakoniec sme však presadili, aby ťahal sám. Je to preňho veľká skúsenosť pred majstrovstvami sveta."

Ján Brutovský hral ako smečiar a blokár, Marián Žigala bol nahrávačom, Miloš Kička poliarom. Ako si teda, keď sa vysdávame týmto smerom, viedol Ján Brutovský? V posledných mesiacoch naň počuť samé chválospevy, je to vraj veľký talent. "Mňa absolútne neprekvapil. Ja ho poznám od piateho ročníka, jas som ho vlastne prijímal do nohejbalovej triedy. A už vtedy som videl, že to je mimoriadny talent. Od začiatku vedel smečovať, a to nielen do stredu poľa, vedel smeče umiestňovať, premýšľal o tom. Videl som, že z neho niečo vyrastie. Dokonca som mu už vtedy v piatom ročníku povedal, že raz bude majstrom sveta a že si s nami zahrá. Myslel som, že bude hrať ešte s Patrikom Perunom, ale zrejme to ešte má pred sebou, že s ním bude hrávať dvojice a trojice. Ale teraz je jedno dôležité, aby sa sám potiahol. Budú juniorské MS..."

Tohtoročný turnaj zdvihol úroveň kvality opäť vyššie. "Bol som veľmi rád, že došli Česi a že to oživili. Čakal som, že Rezek zo šacungu zabojuje lepšie, ale nakoniec mu ostalo až štvrté miesto. Naopak, Riško Makara (slovenský reprezentant - pozn. red.) zo Šacungu A, ktorý bude hrať na MS s Patrikom Perunom, ma milo prekvapil, hral vynikajúco na bloku i na smeči. A naša trojka si uhrala štandard, vyhrala turnaj, hrá dobré, sú dobre pripravení."

Na svetový šampionát (maďarské Szombathely, koniec novembra - začiatok decembra) sa už začína pripravovať i Marián Žigala, hoci o náhlej príprave ťažko hovoriť, tá vlastne prebieha celý rok. "Ja som viacmenej singlista, preto trénujem skôr individuálne. Pozývam si pozývam hráčov, momentálne najviac hrám s Marekom Tomčišákom z Humenného, občas hrávam s Pištom Forraiom, s Jánom Chovanom a Patrikom Perunom. A samozrejme, chodievam ešte na trojice, na dvojice, trénovať s klubom v utorok a štvrtok, ale ešte trikrát týždenne trénujem individuálne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.