Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tretia sninská bezgólová remíza u súpera

František Hanc. Sninského kouča remíza škrie. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 18. sep 2012 o 22:00

Aj keď sú bez prehry, prišli o pozíciu lídra. Sninčania eliminovali najlepšieho strelca, ale sami tiež neskórovali.SNINA. Aj po deviatom kole IV. ligy (skupina Východ) si futbalisti MFK Snina uchovali nulu v kolónke prehier. Na pôde Vyšného Opátskeho sa zrodil bezgólový výsledok.

Domácich zdobí druhý najlepší útok, útočník Seman je kanonierom súťaže, ale najpevnejšia defenzíva odolala.

Najväčšia šanca zápasu prišla v 68. minúte, keď sninská defenzíva avizovala postavenie mimo hry, brejk na brankára Diňu však pokračoval a skončil strelou mimo.

„Tento lob bol jediným vážnym zakončením zo strany domácich, bolo tu ešte aj brvno, ale ak by lopta smerovala na bránu, Peťo Diňa by ju určite kryl. S pribúdajúcimi minútami domáci znervózneli, viac si všímali rozhodcu než hru, čo hralo do karát nám. Herne sme boli lepší, podľa toho, ako zápas vyzeral, mali sme vyhrať, na druhej strane každý bod z vonku teší,“ zhodnotil zápas František Hanc.

Bezgólové deľby

V Spišskom Podhradí, na ihrisku michalovskej rezervy a naostatok teraz vo Vyšnom Opátskom odohrali Sninčania bezgólové deľby bodov. Kde bolo najťažšie?

„Každý zápas bol samozrejme iný. Na Spiši bojovný, viac nervózny zápas, s michalovským béčkom to bol zlý terén, remízu vnímam ako zaslúženú, vo Vyšnom Opátskom sme mali vyhrať a práve tento posledný zápas z troch označím aj za najkvalitnejší,“ konštatoval sninský tréner.

Aj keď Sninčania nepoznajú v súťaži zatiaľ premožiteľa, po víkende prepustili pozíciu lídra Bardejovskej Novej Vsi.

„Stále je pre nás najdôležitejší najbližší súper, zápas. Samozrejme, aj my sledujeme tabuľku, ale či ste dnes prví, druhí či tretí, nie je dôležité. Podstatné je, akú podobu bude mať tabuľka po skončení sezóny. Remíz nám pribúda, jedna je stratou, druhá ziskom, zatiaľ však nič tragicky neberieme,“ dodal František Hanc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.