Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tretí návrat na Spiš

Sportnet|Publikované 12. aug 2008 o 22:00

JÁN TOMŠÍKPo dvoch pokusoch HK Spišská Nová Ves o vybojovanie si účasti v hokejovej extralige Slovenska nastali zmeny v kádrovom obsadení trénerov

JÁN TOMŠÍK

Po dvoch pokusoch HK Spišská Nová Ves o vybojovanie si účasti v hokejovej extralige Slovenska nastali zmeny v kádrovom obsadení trénerov seniorov a mládeže.

Nový tréner

Meno Eduard Giblák je hokejovej verejnosti veľmi známe, poznajú ho fanúšikovia nielen na Slovensku, v Čechách, ale i v zahraničí. V novej sezóne 2008/2009 pôsobí v Spišskej Novej Vsi ako asistent trénera seniorov a tréner juniorov. Má už 61 rokov, je plný elánu a k hokejovému športu má veľmi dobrý vzťah. Jeho plány v Spišskej Novej Vsi majú reálnu podobu a ich naplnenie si vyžiada veľa úsilia a námahy.

"Profesionálne sa venujem hokeju od roku 1960 ako hráč, až do roku 1970. Od roku 1970 som nastúpil na trénerskú dráhu a tejto činnosti sa venujem dodnes. Začínal som ako tréner v Prešove až do roku 1977 a od spomínaného roku som odišiel do Zvolena už s kvalifikáciou získanej jednotky. Vo Zvolene bývam s celou rodinou až doteraz," hovorí Eduard Giblák.

Predsezónne plány

Vrátili ste sa na Spiš tretí raz, aké sú vaše plány?

"V Spišskej Novej Vsi máme určité ciele, je však v porovnaní s minulou sezónou všetko zmenené, nielen u seniorov, ale aj u juniorov. Trošku ináč sa dívame na novú sezónu 2008/2009, chcem však povedať, že urobím všetko preto, aby moje pôsobenie bolo pri mužstvách úspešné."

V dohode, ktorú som na hokejovom klube podpísal je uvedené, že v juniorke mi bude pomáhať Michal Teplica. Moje prioritné postavenie je v seniorke maximálnou mierou pomáhať môjmu kolegovi Marianovi Horváthovi a dbať o to, aby bola v mužstve seniorov pohoda, aby herný prejav mužstva bol slušný a budem dbať o to, aby divák prišiel na dobrý hokej na vynovenom štadióne."

Po letnej príprave

Mohli by ste zhodnotiť letnú prípravu oboch kolektívov seniorov a juniorov ?

" V letnej príprave seniorského kolektívu som bol milo prekvapený, lebo sa v tejto príprave nevyskytol žiadny problém. Na strane druhej trošku je problém s juniormi , ktorí si myslia, že nemusia toľko trénovať, ako je naplánované. Musím povedať, že haprovala dochádzka na tréningy, dochádzka bola slabá a to sa nám môže vypomstiť. Prítomní hráči na tréningoch vykonávali činnosť dobre, mrzí ma to, že ich na tréningoch bolo veľmi málo.

Podmienky pre seniorský hokej sú veľmi dobré, od môjho prvého pôsobenia v Spišskej Novej Vsi sa veľa zmenilo k dobrému. Využívali sme dobre vybavenú posilňovňu, športovú halu a hlavne Čingov, ktorý som vždy v letnej príprave využíval aj v predchádzajúcich rokoch."

Čo dodať na záver?

"Bol by som veľmi rád, keby som mohol vidieť na seniorských zápasoch plný štadión divákov a aby sa vytvorila vzájomne dobrá atmosféra medzi divákom a kolektívom seniorov. V juniorke by sme chceli dosiahnuť toho, aby sme znova hrali play off. Ak splníme základné ciele, potom budeme uvažovať čo ďalej. Bude to hlavne s juniormi veľmi ťažké," dodal Eduard Giblák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.