Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Tretí anketový triumf Veroniky Zuzulovej

SITA|Publikované 28. apr 2007 o 18:26

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 28. apríla (SITA) - Víťazkou ankety Lyžiar roka 2006/2007 na Slovensku sa stala zjazdárka Veronika Zuzulová. Výsledky ankety, v ktorej okrem členov predsedníctva Slovenského lyžiarskeho ...

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 28. apríla (SITA) - Víťazkou ankety Lyžiar roka 2006/2007 na Slovensku sa stala zjazdárka Veronika Zuzulová. Výsledky ankety, v ktorej okrem členov predsedníctva Slovenského lyžiarskeho zväzu hlasovali aj novinári, slávnostne vyhlásili v sobotu v hoteli Grand Jasná v Demänovskej doline.

Pre 22-ročnú Bratislavčanku je to už tretí anketový triumf v kariére, predtým získala honor najlepšej slovenskej lyžiarky aj v sezónach 2001/2002 a 2003/2004. Dvanásť bodovaných umiestnení, z toho sedemkrát v najlepšej desiatke, trikrát na stupňoch víťazov, dovedna 383 bodov na konte a konečné 5. miesto v hodnotení slalomu. To je stručná vizitka sezóny 2006/07 vo Svetovom pohári v podaní Veroniky Zuzulovej. K pozitívam jej sezóny 2006/07 patrí aj fakt, že okrem slalomu začala pravidelne jazdiť vo Svetovom pohári aj obrovský slalom a superkombináciu, v ktorých si dovedna pripísala na konto 39 bodov. V aktuálnej sezóne sa po druhý raz stala celkovou víťazkou Európskeho pohára v slalome, keď vyhrala troje preteky. Okrem toho triumfovala v dvoch pretekoch Nor-Am Cup-u, na predsezónnom sústredení v Argentíne vyhrala dvoje preteky kategórie FIS a na záver získala tituly majsterky Slovenska v slalome a obrovskom slalome. Na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare obsadila v superkombinácii 9. priečku, v slalome skončila trinásta a v obrovskom slalome skončila na 21. mieste.

Druhá v ankete skončila Zuzulovej rovesníčka bežkyňa na lyžiach Banskobystričanka Alena Procházková. Majsterka sveta v kategórii do 23 rokov v šprinte vybojovala na šampionáte tejto vekovej kategórie v talianskom Tarvisiu ďalšie dve štvrté miesta. Na seniorských MS v japonskom Sappore obsadila spolu s Katarínou Garajovou v tímšprinte výbornú. 7. priečku. Vo Svetovom pohári celkovo štyrikrát bodovala, posunula svoje maximum v pretekoch tohto rangu na 22. miesto, na ktorom jej meno figurovalo dvakrát. Pritom sa sama obrala o životný úspech, keď v pretekoch SP vo fínskom Kuusame nestihla pre momentálnu zdravotnú indispozíciu štart B-finále a podľa pravidiel ju klasifikovali na poslednej finálovej, teda celkovo 30. priečke. Keby bola aj skončila v B-finále posledná, bola by dvanásta. K jej úspechom v uplynulej sezóne patria aj dve strieborné medaily zo Svetovej zimnej univerziády v Turíne.

Bronzová priečka v ankete Lyžiar roka patrila bežcovi Martinovi Bajčičákovi. Tridsaťročný rodák z Oravy zaujal najmä skvelým výkonom na majstrovstvách sveta v Sappore v pretekoch na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom, v ktorých obsadil 6. miesto. Okrem toho v pretekoch seriálu Tour de Ski na 15 km klasickou technikou v nemeckom Oberstdorfe skončil piaty. Celkovo štyrikrát bodoval v pretekoch SP, najlepším jeho výsledkom v sezóne 2006/2007 bolo 11. miesto na 50 km klasickou technikou v nórskom Osle.

V ocenenej šestici v ankete boli aj bežci na lyžiach Katarína Garajová a Ivan Bátory a zjazdárka Jana Gantnerová.


Výsledky ankety Lyžiar roka:

1. Veronika Zuzulová - alpské disciplíny 79 bodov

2. Alena Procházková - beh na lyžiach 67 bodov

3. Martin Bajčičák - beh na lyžiach 61 bodov

4. Katarína Garajová - beh na lyžiach 36 bodov

5. Ivan Bátoy - beh na lyžiach 29 bodov

6. Jana Gantnerová - alpské disciplíny 10 bodov


Súvisiace články