Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tresty, zranenia, ale i finále hokeja

S Dominikom Graňákom. Martin Palenčík (vpravo) a jeden z hokejových slovenských (zranených) hrdinov. (Autor: mšk)
Sportnet|Publikované 24. máj 2012 o 22:00

Trojici „humenských“ štvrtoligistov nedeľa dopoludnia nevoňala, vonku vysoko prehrali.ZEMPLÍN. Jasenovu, Pakostovu ani Medzilaborciam sa uplynulé kolo výsledkovo nevydarilo. Hrali u súperov a vysoko prehrali, prví dvaja inkasovali poltucet, medzilaborský Spartak „štvorku“. Spoločným dôvodom neúspechov boli nekompletné kádre.

„Tresty, disciplinárne rozhodnutia, zranenia, choroby... To všetko malo vplyv na našu zostavu, ktorá cestovala na zápas. No odohrali sme ho, výsledkovo to vyšlo tak, ako vyšlo. Omladený káder sa snažil, vydržali sme iba polčas, v druhom sa už domáci gólovo presadili,“ konštatoval Slavomír Kočerha, jasenovský kouč na margo prehry 0:6 vo Finticiach.

Palenčík v Helsinkách

Bez trojice hráčov základnej zostavy cestovali do Levoče futbalisti z Pakostova. Dvaja necestovali z rodinných dôvodov, opora zadných radov, Martin Palenčík, si na vlastnej koži okúsil atmosféru finálového dňa hokejového šampionátu vo fínskych Helsinkách, keď o zlato bojovali slovenskí chlapci.

„Do Bratislavy sme došli autami, odtiaľ lietadlom do Helsínk. Vo fínskej metropole sme boli o deviatej ráno, trochu sme prešli mesto, navštívili aj nejakú tú krčmičku, všetko žilo hokejom. Super zážitok,“ mienil obranca FO Ajax Pakostov.

Škrtel i Graňák

Pamätným pre Martina Palenčíka neostane iba samotné finále Slovákov s Rusmi, ale aj stretnutia so známymi slovenskými športovcami, a neboli to iba hokejisti.

„V prípade Martina Škrtela to bola skôr náhoda, keď sme ho stretli s priateľkou, Dominika Graňáka v Hartwall arene, mal chvíľu čas, čo som využil na foto,“ konštatovala opora zadných pakostovských radov.

A čo hovorí na prehru 1:6 v Levoči? „No, dopadli sme neslávne, viacerí zo základu chýbali. Teraz to treba dodatočne odčiniť, vyhrať, aby bola záchrana v suchu,“ dodal Martin Palenčík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.