Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Trestná lavička nestačila vychladnúť

Sportnet|Publikované 10. dec 2007 o 23:00

V štvrtom kole dorastenci HKM 98 Rožňava hostili hokejistov z Gelnice. Zbytočným vylučovaním, keď trestnú lavičku zohrievali dvadsaťšesť minút, sa

pripravili o bodový zápis. Benko dostal na dôvažok desaťminútový osobný trest.

ROŽŇAVA. Domáci mali v úvodnej tretine navrch, ale snahu vyjadrili vedúcim gólom do šatne až v záverečnej minúte, keď skóroval Lipták. Hostia hrali na rýchle brejky a v posledných sekundách mohli vyrovnať stav, ale prečíslenie nevyužili. V úvode druhej tretiny hostia vyťažili z dvojnásobnej presilovky najprv vyrovnanie a následne sa ujali vedenia. Domáci mali blízko k vyrovnávajúcemu gólu, ale sólové akcie nedokázali úspešne zakončiť Lipták ani Gajan. V poslednej časti hry sa domáci dali opäť zbytočne vylúčiť a pri dvojnásobnom oslabení inkasovali po tretíkrát. Postupne znervózneli, čoho následkom boli ďalšie vylúčenia a za nešportové správanie musel Benko zohrievať lavičku desať minút. Štyri minúty pred koncom dal hosťujúci kapitán Gross bodku za stretnutím, keď strelou z diaľky prekonal Takáča. "Dobrý výkon z Bardejova sme chceli doma potvrdiť víťazstvom. Doplatili sme však na nedisciplinovanosť, čo nás stálo trinásť dvojminútových trestov. Náš kapitán Madáč, ktorý by mal ísť príkladom, si odsedel osem minút a nespratník Benko dostal osobný trest. Mojou snahou je kolektív budovať a nie ho rozbíjať jednotlivcami. Dnes však niektorí chlapci dokázali moje úsilie zmariť," uviedol na margo stretnutia tréner Cyril Smorada.

Mladší žiaci zvíťazili bez boja

Mladší žiaci si v ostatnom kole zahrali proti Gelnici iba priateľské stretnutie. Hostia pricestovali takmer po hodine a stretnutie tak vyhrali kontumačne. Keďže došlo k dohode s poľským klubom Sanok, v nasledujúcom kole ich privítajú na domácom ľade.

ZAUJALO NÁS

Rodičov odrádzajú financie

"Pre mňa ako trénera žiakov je dôležitá kolektívna hra a nie výsledok. Chlapci si potrebujú zvykať jeden na druhého, tvoriť hru a dávať góly. To sa potvrdilo proti Sabinovu, keď sme dokázali skórovať i napriek prehre až sedemkrát. Máme úzky káder a nedokážeme postaviť kompletné tri päťky. Často sa po tréningoch ako divák pozerám na verejné korčuľovanie. Je tam veľa chlapcov, ktorí dobre korčuľujú, ale keď sa ich opýtam, prečo nechcú hrať hokej, dostávam rovnakú odpoveď. Rodičia nás nepustia, lebo je to drahé. Chcem apelovať na rodičov, ktorí svoje deti vidia radšej doma pri počítačoch, ako na čerstvom vzduchu pri športe, aby sa nebáli. Náš klub záujemcom o hokej vychádza v ústrety. Máme výstroj, ktorý môžeme chlapcom zapožičať a vždy sa nájde riešenie, často však chýba komunikácia. Ak chceme, aby hokej v Rožňave prežil, musíme káder rozširovať, ale bez pomoci rodičov to jednoducho nie je možné," povedal tréner žiakov Ján Öszi.

FAKTY

n Rožňava - Gelnica 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), G: Lipták, Rožňava: Takáč - Mátyus, Gajan, Madáč, Benko, Molčan, Vápeník, Lipták, Olexa, Mil. Gallo, Varga, Tutko, Oleár, Belák, Jar. Gallo, Ivanica, Köteleš, ďalšie výsledky Sabinov Bardejov 4:2, Sanok mal voľno

n Mladší žiaci: Rožňava - Sabinov 11:7, Bardejov - Rožňava 1:0, Rožňava - Gelnica 5:0 kont., Rožňava - Gelnica 3:4 (priateľské stretnutie)