Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trestná lavica na prešovskom ZŠ i zásluhou skvelého Čaprnku zívala prázdnotou

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Prešov Takýto výkon, aký predviedla trojica mužov v pruhovaných dresoch Čaprnka Rohoň, Vojtek v stretnutí 13. kola prvej hokejovej ligy HK VTJ

Farmakol Prešov HC Kimex VTJ Topoľčany, si ako hlboko siahame do pamäti, vskutku nepamätáme. Najmä hlavný arbiter Čaprnka, známy predovšetkým z extraligových štadiónov, pútal predovšetkým tým, že ho na ľade nebolo vôbec vidieť. Zato však každý hráč cítil, že "niekde tam" predsa len je. Hokejistom sa jednoducho do hry nemiešal, nechával hre voľný spád. I preto kombináciám nechýbala plynulosť, rýchlosť. A už vôbec nie agresivita, či tvrdosť v medziach pravidiel. Rozhodcovia si zväčša chodia do arén pre piskot publika. Tentoraz si ale na prešovskom ľade vyslúžili po záverečnej siréne súboja, o výsledku ktorého rozhodol gól domáceho kapitána Bochňu 15 sekúnd pred koncom počas súperovej power play, rovnaký potlesk ako samotní hráči. Právom, lebo nie často sa stáva, aby za šesťdesiat minút hracieho času, popretkávaného množstvom osobných súbojov, rozhodca nemusel odpískať ani jeden unfair zákrok. Trestná lavica teda v stretnutí Prešov Topoľčany zívala prázdnotou. Aj zásluhou precízneho výkonu hlavného rozhodcu Čaprnku.

Prvá hokejová liga pokračuje dnes štrnástym kolom. HK VTJ Farmakol Prešov sa predstaví na ľade zimného štadióna v Prievidzi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.