Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Trest za jedinú rožňavskú chybu bol krutý

Bez gólu. Záverečný nápor Rožňavy hostia z Veľkého Folkmaru ustáli. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 27. apr 2014 o 22:00

Ani v treťom domácom jarnom zápase nevideli v Rožňave diváci viac ako jeden gól. Padol však do siete domácich.

Ani v treťom domácom jarnom zápase nevideli v Rožňave diváci viac ako jeden gól. Oproti predchádzajúcim zápasom však padol do siete domácich. Veľký Folkmar si tak odniesol tri body.

ROŽŇAVA. Hráčom SP MFK to gólovo viac sype na ihriskách súperov ako doma. V prechádzajúcich dvoch zápasoch im však na víťazstvo stačil aj ten jeden gól. V sobotu proti Veľkému Folkmaru to však nevyšlo. Aj keď veľmi chceli.

Úvodnú štvrťhodinu začali náporom a nepremenenými šancami. Tak to pokračovalo celý polčas a väčšinu druhého. Desať minút pred koncom však prišlo zaváhanie v zadných radoch, ktoré Serbin potrestal gólom.

Tréner Slovana Veľký Folkmar Radek Sasák nebol pred zápasom v ľahkej situácii.

„Máme strašnú maródku, nemal som tu štyroch hráčov, ďalší dvaja nastúpili so zraneniami. Dokonca som pozval dvoch hráčov z rezervy, aby sme boli na ihrisku desiati ako–tak zdraví. Vedeli sme, že Rožňava išla futbalovo hore. Zamerali sme sa teda na defenzívu a prečkali sme prvý polčas. Aj v druhom sa hralo viac na našej polovici, no tlak domácich bol skôr optický. Hrali sme trpezlivo a vyčkávali na brejk alebo chybu súpera. Nakoniec prišla a ten gólik sme dali,“ tešil sa R. Sasák. Rozhodlo viac šťastie alebo spomínaná trpezlivosť? „Aj šťastie zohráva úlohu, niekedy hráte veľmi dobre a nedáte vyložené šance, ani penaltu, súper ujde raz. Zápas mohol skončiť 3:1 a nemohli by sme nič povedať. Bol by som spokojný s bodom, ale tri sú cennejšie. Aj vzhľadom na zostavu, v akej sme nastúpili,“ dokončil R. Sasák.

Domáci tréner Branislav Kuzma hľadal slová len ťažko. „Osemdesiat minút to bol zápas na jednu bránu s množstvo našich šancí, bohužiaľ, nepremenených. Do 15. minúty mohlo byť 3:0 a bolo by po zápase. Hostia prišli k našej bráne raz. Po našom nedorozumení sme sa dali viac menej vlastný gól. No ťažko niečo chlapcom vytknúť, akurát to nepremieňanie šancí,“ zhrnul tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.