Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Trénerska zmena v Zempmilku Michalovce

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Michalovce - Slabé výsledky, nepresvedčivá hra a neuspokojivé umiestnenie boli zrejme príčinou odchodu Štefana Rapača z lavičky prvoligového

Zempmilku Michalovce. Aby sme však boli presní, doterajší kormidelník michalovských hádzanárov je do konca mesiaca na platenej dovolenke, takže trénerom mužstva de iure ešte stále je. "Ešte počas minulého týždňa sme sa zaoberali našim nelichotivým postavením v prvoligovej tabuľke a trénerovi Rapačovi sme povedali, aby vypracoval analýzu doterajších výkonov mužstva. Po ďalšej prehre na palubovke prvých Topoľčian sme sa vo štvrtok rozhodli zvolať mimoriadnu schôdzu, na ktorej sme sa zhodli, že najlepšie bude, ak tréner Rapač pri mužstve skončí. Zatiaľ je na dovolenke a jeho dočasným nástupcom je tréner staršieho a mladšieho dorastu František Cibere," prezradil horúcu novinku z klubovej kuchyne viceprezident HAK Zempmilk Michalovce Miloš Šubák.

Keďže dočasný kormidelník Zempmilku František Cibere má na starosti michalovských mládežníkov a pochopiteľne by nemohol koučovať naraz tri tímy, vedenie sa obhliada po súcom nástupcovi Štefana Rapača. "Touto otázkou sme sa zaoberali takmer ihneď po tom, ako sme prijali opatrenie týkajúca sa zmeny pri kormidle. Nechdem prezrádzať konkrétnosti, ale našim zámerom je, aby mužstvo prevzal človek podľa možností z domácich zdrojov a samozrejme s požadovanou trénerskou licenciou. Do dvoch týždňov by sme chceli túto otázku dotiahnuť do konca," doplnil M. Šubák.

Znamená to teda, že v dnešnom podvečernom súboji proti Bardejovu kolektív Zempmilku povedie František Cibere. Domácim v ňom pôjde najmä o to, aby sa čo najskôr odpútali z nepríjemných priečok spodku tabuľky, ktoré im boli v predošlých sezónach doslova neznáme. "Ide hlavne o to, aby mužstvo dostalo správny impulz. Viete, ako to v športe chodí - nemôžete vyhodiť desiatich hráčov naraz, jedného trénera však áno. Čo sa týka Štefana Rapača, vedel do čoho a s akým kádrom ide. Zabezpečili sme mu na tie posty, ktoré si vyžiadal posily, lenže výsledky sa nedostavili. Museli sme čosi spraviť a nazdávame sa, že táto zmena bude pre obe strany prospešná," dodal M. Šubák.

Pripomeňme, že Štefan Rapač prešiel k prvoligovým mužom Zempmilku pred začiatkom lanskej sezóny od extraligových žien Zekonu PSJ. Ešte vlani o takomto čase ním vedený tím bol na čele prvej ligy a z nižších priečok sa naň s úctou dívali aj silné tímy Prešova či Trnavy. Po známych opatreniach z marca tohto roka, keď v Zempmilku skončili viacerí kvalitní hráči, to s mužstvom išlo dole vodou, až sa ocitlo tam, kde je teraz.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.